A. Hlina chce na výbore hovoriť o drogách z Crazy shopov

Podpredseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Alojz Hlina (OĽaNO) chce na pôde výboru hovoriť o drogách z Crazy shopov, ktoré sa v súčasnosti premenovali na Euphoria shopy. Hlina tiež požiadal Policajné prezídium o spracovanie informácie, ako slovenská polícia postupuje v prípade týchto prevádzok.

"Na internetovej stránke týchto predajní sú voľne reklamované a po objednaní voľne dostupné tzv. kúpeľňové soli. Zároveň na Slovensku existujú kamenné predajne s voľne dostupnou ponukou takýchto drog. Zahraničnou tlačou nedávno prešla informácia o hrozných účinkoch nových drog na ľudský organizmus. U užívateľov spôsobujú kanibalizmus a ďalšie pre verejnosť nebezpečné účinky. Pre tento druh nových drog sa v angličtine používa názov Bath salts, čo v preklade znamená kúpeľňová soľ," upozornil poslanec.

Hlinu preto zaujíma, či drogy, ktoré "spôsobujú tak otrasné a spoločensky nebezpečné konanie", sú na Slovensku bežne dostupné na internete a dokonca aj v kamenných obchodoch. "Podľa aktuálnych informácií z web stránky je v súčasnosti na Slovensku prevádzkovaných sedem kamenných obchodov, v ktorých sa ponúkajú 'kúpeľňové soli' – drogy kanibalov," zdôraznil.

Alojz Hlina teda požiada predsedu brannobezpečnostného výboru Jaroslava Bašku (Smer-SD), aby prezentáciu požadovanej informácie zaradil ako bod programu na najbližšom zasadnutí výboru pre obranu a bezpečnosť.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: