Vzácny a výnimočný - argánový olej

Vzácny a výnimočný - argánový olej
Zdroj: bigstockphoto.com

Prečo sú marocké ženy také krásne? Ako je možné udržať si pleť dlho peknú, bez vrások a iných známok starnutia? Ako sa volá jeden jednoduchý recept na zdravú pokožku, pevné nechty a nádherne sa lesknúce vlasy?

Možno to znie neuveriteľne, ale je to arganový olej. Argánový olej nie je novinkou, ani úplne novým objavom. Skutočne ho používali už marocké ženy z berberského kmeňa. Avšak k nám prichádza až v posledných rokoch, keď sa zistilo, aké ozdravovacie účinky má na ľudskú pleť. Vďaka vysokému obsahu mnohých prospešných látok ako vitamín E, esenciálne mastné kyseliny, antioxidanty a steroly, pôsobí regeneračne zvnútra aj zvonka.

Arganovy olej sa získava z plodov arganovníka. Je to strom, ktorý nájdete len v troch krajinách: v Alžírsku, v Izraeli a už spomínanom Maroku. Tieto plody sa podobajú olivám, aj keď po dozretí získavajú jasne žltú farbu. Zber týchto plodov je značne náročný, pretože strom má nepríjemné pichliače. No nielen preto je tento olej taký vzácny. Náročné je aj nazbierať potrebné množstvo plodov, ktoré obsahujú malé semienka. Práve v týchto malých semienkach sa nachádza olej. A na liter oleja potrebujeme 30 kg semienok. Preto je čisto prírodný argánový olej drahší ako olej olivový.
 

Jeho účinky, či už v kozmetike alebo pri výrobe liečiv, sú tak úžasné, že sa celá námaha oplatí. Jeho využitie má široký rozsah. Používa sa na pleť, ale aj na vlasy a nechty. Možno vás zaujme aj informácia, že sa dá využiť tiež v kuchyni. Jeho oriešková chuť si získala mnohých milovníkov dobrého jedla. Zároveň pomáha znížiť cholesterol a pôsobí preventívne pri srdcovocievnych ochoreniach.

Argánový olej na pleť je pomocníkom pri zníženiu tvorby celulitídy, strie, ale aj vrások. Obsahuje mnoho vitamínov. Napríklad obsah vitamínu E v argánovom oleji je dva -trikrát vyšší ako v iných zdrojoch. Tak napomáha pleti pri regenerácii buniek . Jeho použitie je veľmi jednoduché, vmasírujete ho do tváre podobne ako krém. Napriek tomu, že pokožku hydratuje a zvláčňuje, nezanecháva pocit mastnoty. Zabránite tak tvorbe vrások a zlepšíte textúru svojej pleti. Tento prírodný produkt je vhodný pre akékoľvek typy pleti. V podstate sa odporúča aj pre problémové typy, ktoré zbavuje nadmernej mastnoty a pôsobí hojivo.
 

Bio argánový olejArgánový olej na pokožku celého tela nemusí byť luxus. Dokáže zbaviť dámy celulitídy. Pravidelným masírovaním postihnutých miest, dochádza k spevneniu a napnutiu tkaniva. Pokožka tak vyzerá oveľa zdravšie.

Na druhej strane, mnohé ženy trápi strie, či už po tehotenstve alebo ráznych zmenách váhy. Samozrejme ideálne je používať argánový olej ako prevenciu. Takže už počas tehotenstva si budúce mamičky môžu dopriať príjemný relax pri natieraní týmto olejom. Na rozdiel od iných kozmetických výrobkov je absolútne neškodný aj počas tehotenstva. Zloženie argánového oleja pôsobí na tvorbu kolagénu a elastínu, takže, ak už strie máte, dokáže ho zmierniť. Podobne sa dá použiť aj pri jazvách po úrazoch alebo akné.

Veľmi dobre pôsobí na suchú a poškodenú pleť. Regeneruje ju a dostatočne hydratuje, takže nepekné suché šupinky sa stratia. Pre jeho antiseptické účinky sa môže použiť aj na pleť postihnutú ekzémom alebo psoriázou. Jeho výhodou je, že sa dobre vstrebáva.

Arganový olej na vlasy pôsobí ako kondicionér. Vlasy sa lepšie rozčesávajú a pritom sú odolnejšie pri manipulácii s nimi. Argánový olej vytvára bariéru medzi vlasmi a okolitými vplyvmi.
 

Avšak podobne pôsobí argánový olej na nechty. Posilňuje ich, dodáva im na pevnosti a lieči aj okolie nechtov. Takže ruky získajú príjemný zdravý vzhľad.

Samozrejme nemôže uškodiť ani bábätkám, práve naopak, pomáha im zachovať hydratovanú a chránenú pokožku, ktorá lepšie odoláva vonkajšiemu okoliu.

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: