korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

V nemocnici v Levoči je nový parkovací systém, za dlhšie parkovanie sa bude platiť

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča v týchto dňoch ukončila rekonštrukciu nového parkovacieho systému. Nový režim pohybu vozidiel a státia umožní pacientom a návštevníkom zdravotníckeho zariadenia lepšiu dostupnosť k požadovanému oddeleniu. Za státie dlhšie ako 20 minút sa však bude platiť.

"Naším cieľom nie je zarábať na parkovaní. Museli sme ale uľaviť areálu nemocnice od množstva stojacích vozidiel, ktoré niekedy blokovali prejazdnosť komunikácií a komplikovali pohyb sanitiek. Okrem toho sa nemocničný areál stal miestom pre trvalé parkovanie niektorých bezohľadných motoristov. Takémuto účelu areál nemocnice rozhodne slúžiť nemôže," povedal riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Každá začatá hodina státia bude stáť 50 centov, maximálna výška parkovania za deň bude dve eurá. Výjazd do areálu bude umožnený len hlavnou bránou, kde si vodič vyzdvihne parkovací lístok. "Na komunikáciách sme upravili prikázaný smer jazdy a nainštalovali závory. Prejazd areálom k výjazdu z nemocnice bude vyznačený šípkami s textom výjazd, ktorý vodičov bezpečne dovedie k miestu výjazdu. Tu bude umiestnený pokladničný stojan," uviedol vedúci technicko-prevádzkového útvaru nemocnice Bohumír Olekšák.

Od poplatkov budú oslobodené vozidlá zdravotnej záchrannej služby, dopravnej a zdravotnej služby, polície, hasičského záchranného zboru a havarijnej služby vodární, plynárov či energetikov. "Platiť nebudú ani zdravotne postihnutí pacienti s preukazom ZŤP. Nestačí však len označenie vozidla, ale v aute je nutná prítomnosť osoby, čiže držiteľa tohto preukazu. Poplatok nebudeme chcieť ani od darcov krvi," dodal riaditeľ nemocnice Jaška.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: