Vela Diagnostics vstupuje na IVD trh

Skupina so sídlom v Singapure s už otvorenými prevádzkami v New Jersey a Hamburgu oznámila, že od 3. štvrťroka 2012 bude postupne na trh uvádzané jej portfólio systémov pracovných postupov a testovacích balíčkov.

"VelaDx znamená široké a pohotové portfólio produktov v oblasti molekulárnej diagnostiky podľa metódy PCR," povedal generálny riaditeľ skupiny, Michael Tillmann. Náš automatizovaný pracovný postup umožní nemocniciam a laboratóriám zvládnuť širšiu škálu testov na jednotnej platforme. Laboratórni profesionáli budú schopní zvládnuť rýchlejšie viac práce s menšou obťažnosťou a vyššou efektívnosťou."

Spoločnosť poskytne integrovaný automatizovaný pracovný postup extrakcie a detekcie RNA/DNA na vlastnom pracovnom postupe Vela nazvanom "Sentosa". Testy VelaDx ponúknu viac než 30 testov zoskupených v paneloch zahŕňajúcich mikrobiológiu, onkológiu a infekčné choroby.

Testovacie balíčky sa úspešne integrujú do testovania výroby a QC a od 3. štvrťroka 2012 budú pripravené na komercionalizáciu na vybraných ázijských a európskych trhoch. Spoločnosť sa tiež snaží získať súhlas od regulačných orgánov na trhoch v USA a iných trhoch.

O spoločnosti

Vela Diagnostics VelaDx zabezpečuje široké portfólio testov v oblasti molekulárnej diagnostiky, konsolidovaných na vlastnom systéme automatizovaného pracovného postupu "Sentosa". Skupinu v roku 2011 právne ustanovil tím manažérov s cieľom poskytovať pre zákazníkov riešenia v oblasti diagnostiky in-vitro na dosiahnutie lepšieho riadenia pacientov. VelaDx je skupina spoločností so sídlom v Singapure v súkromnom vlastníctve. Komerčné prevádzky skupiny v ázijsko-pacifickej, európskej a severoamerickej oblasti majú sídla v Singapure, Hamburgu a New Jersey v tomto poradí. VelaDx prevádzkuje okrem globálneho výrobného zariadenia v Singapure aj výskumno-vývojové centrá v Singapure a New Jersey.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: