Využívajte liečivú silu byliniek!

Využívajte liečivú silu byliniek!
Zdroj: bigstockphoto.com

Konečne vyšla kniha, ktorá na vyše 350 stranách prináša prehľad všetkých byliniek a ich liečivých účinkov. Domáca bylinkáreň je užitočná príručka, v ktorej nájdete  podrobné recepty na prípravu krémov, balzamov, kúpeľových prípravkov, pleťových masiek, polievok a množstva rozličných prípravkov vyrobených doma, vo vlastnej kuchyni. Liečte sa s vyše 70 receptami na bylinkové čaje, tinktúry, koktaily, šaláty a polievky.


Domáca bylinkáreň obsahuje sto základných liečivých byliniek. Zistite, ako jednotlivé bylinky účinkujú, ako z nich možno pripraviť liečivá a ako ich použiť – počas choroby, ako prevenciu, v kuchyni či v domácnosti. Pri každej bylinke nechýba informácia o výskyte, farebná fotografia, popis bylinky a upozornenie – napríklad kedy nemožno bylinku užívať, čo z bylinky je najúčinnejšie ap.


Autorky sú skvelé odborníčky. Susan Curtisová podniká ako homeopatka a naturopatka. Louise Greenová je horlivá stúpenkyňa organického hnutia a ekologického životného štýlu. Penelope Odyová je členka Národného inštitútu fytoterapeutov a napísala vyše 20 kníh tak o západnom, ako aj o čínskom bylinkárstve. A Dragana Vilinacová je celosvetovo uznávaná fytoterapeutka pre rozsiahle vedomosti aj skúsenosti.

Prečítajte si exkluzívne na Zzz.sk úryvok z knihy Domáca bylinkáreň

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sú bylinné liečivá najrozšírenejším systémom medicíny, ktorý sa používa vo svete. V mnohých rozvinutých krajinách tieto poznatky takmer upadli do zabudnutia, v posledných niekoľkých desaťročiach sa však záujem o bylinné liečivá obnovil a čoraz viac ľudí uznáva obrovský prínos z ich užívania tak pre vlastnú liečbu, ako aj liečbu svojich rodinných príslušníkov.

Ak sa bylinky vhodne a náležite používajú, môžu tvoriť uspokojivú súčasť holistickejšieho životného štýlu. Samozrejme, mnohé bylinky sú pritom odrazovým mostíkom pre značnú oblasť modernej medicíny. Keď sa bylinné liečivá používajú uvážene, predstavujú bezpečnú a účinnú formu domácej pomoci. Ak liečime nachladnutie, chrípku alebo drobné poranenia v raných štádiách, často zabránime rozvoju závažnejších príznakov a vyhneme sa užívaniu tradičných liekov s rizikom nežiaducich účinkov.

Dozvedieť sa, ktoré rastliny sú pre nás účinné, nám umožňuje, aby sme sa dozvedeli viac o rastlinách, ktoré nás obklopujú, ako aj o našich vlastných procesoch liečby. Niektoré rastliny však nie sú vhodné pre každého alebo v každom období života (napríklad počas tehotenstva); v prípade akýchkoľvek pochybností by ste sa vždy mali poradiť s lekárom.

Vyskúšali sme a overili všetky recepty v tejto knihe, a tak môžeme prisľúbiť, že budú pre vás nielen chutné a lahodné, ale aj liečivé. Sme nadšení, že máme možnosť priblížiť vám niekoľko menej bežných rastlín, príchutí a vôní, takže môžete viac experimentovať a zároveň veriť, že prispejú vášmu zdraviu a celkovému pocitu pohody.

Spoločnosť Neal’s Yard Remedies má vyše tridsaťročné skúsenosti a nadšenie pre vytváranie vynikajúcich prírodných prípravkov pre starostlivosť o vlasy a pleť a je nám potešením, že sa s vami môžeme podeliť o obľúbené spôsoby, ako používať rastliny na liečbu a výživu vašej pokožky. Pri príprave a používaní vašich vlastných bylinných prípravkov vám prajeme veľa úspechov!

Hippokrates, otec medicíny, napísal: „Nech je jedlo vaším liekom a vaším liekom jedlo.“ Mnoho rastlín, opísaných v tejto knihe, sa používa ako chutné jedlo aj ako lieky, a vynikajúce recepty predstavujú nové nápady na kombinovanie zdravých prísad. Hoci všetky liečby bylinkami moderná veda ešte nepreskúmala, väčšina v skúške času obstála. V prípade závažných zdravotných ťažkostí by ste mali vždy vyhľadať lekára, ja však dúfam, že pri liečení menej závažných ochorení a predchádzaní im táto kniha čitateľom pomôže a pomôže im zároveň porozumieť liečbe, ktorú im predpíše bylinkár.

Viac o knihe Domáca bylinkáreň nájdete v internetovom kníhkupectve BUX.sk.

Autor článku: Vydavateľstvo Ikar

Dátum zverejnenia: