Nemocnica v Trebišove zmodernizovala ORL oddelenie

Nemocnica v Trebišove modernizovala príjmovú a ambulantnú časť otorinolaryngologického (ORL) oddelenia. Sú vybavené novým nábytkom, vrátane obkladov stien, vstavaných skríň, pracovných stolov, vyšetrovacieho boxu, okenných žalúzií, políc i úložných priestorov. Rekonštrukcia si vyžiadala aj výmenu vodoinštalácie a príslušenstva.

"Naše ORL oddelenie zabezpečuje špecializovanú starostlivosť pre pomerne rozsiahlu spádovú oblasť okresu Trebišov, ale aj okolité okresy Vranov nad Topľou, Michalovce, Sobrance, Svidník. Tím lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov zabezpečuje akútnu, neodkladnú starostlivosť ambulantnou formou, ako aj plánovanú chirurgickú liečbu," uviedla lekárka Mária Vasilková.

PR manažérka zo Sveta zdravia Zuzana Gajdošiková TASR informovala, že vďaka technologickému rozvoju došlo v posledných rokoch k výraznému zlepšeniu diagnostických a liečebných možností a rozvoju mikrochirurgických techník. Tie umožňujú realizovať minimálne invazívne výkony spojené s menšou bolestivosťou, rýchlejšou pooperačnou regeneráciou a skorším návratom do bežného života.

ORL je samostatný chirurgický odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, konzervatívnou a hlavne chirurgickou liečbou chorôb ucha, nosa a prínosových dutín, hltana, hrtana, pažeráka, zmyslových orgánov pre vnímanie čuchu, chuti, sluchu a rovnováhy.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: