Na Žitnom ostrove odovzdali dnes ďalšie Hniezdo záchrany

Na Žitnom ostrove odovzdali dnes ďalšie Hniezdo záchrany (HZ). TASR o tom informoval riaditeľ Nemocnice s poliklinikou v Dunajskej Strede Zoltán Horváth.

"Občianske združenie Šanca pre nechcených to realizovalo vo väčšej miere opäť zo súkromných zdrojov. Spolu sa na nové HZ v štyroch mestách, okrem Dunajskej Stredy v Skalici, Svidníku a Vranove nad Topľou, a na informačnú kampaň vyzbieralo 80.000 eur," uviedol.

Hniezdo záchrany v Dunajskej Strede podporila spoločnosť Slovnaft a jej generálny riaditeľ Oszkár Világi, ktorý pomohol aj zo svojich osobných zdrojov. Partnerom je aj spoločnosť Akvamont, SAD Dunajská Streda a na kampaň prispelo aj mesto Dunajská Streda. "Chcem sa poďakovať za iniciatívu riaditeľovi nemocnice Zoltánovi Horváthovi, ktorý všetkých sponzorov zabezpečil osobne," povedala autorka a koordinátorka projektu Anna Ghannamová.

Občianske združenie Šanca pre nechcených začalo iniciovať na Slovensku zriaďovanie HZ, verejných inkubátorov, na odloženie nechcených bábätiek od roku 2004, keď vznikli aj prvé tri HZ. Od vzniku projektu sa rapídne znížila štatistika pohodených a usmrtených novorodencov. Pred ich existenciou to bolo až 10 mŕtvych detí ročne. Dnes sú to v priemere dve ročne. Projekt Hniezdo záchrany za osem rokov existencie dodnes zachránil 35 detí.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: