Spoločnosti Vela Diagnostics a Eppendorf podpísali dohodu

Spoločnosti Vela Diagnostics a Eppendorf sa dohodli na spoločnom vývoji platformy IVD (in vitro diagnostika) na extrakciu RNA/DNA pod názvom "Sentosa SX". Tento nový systém je založený na svetovej špičkovej technológii pre pipetovanie a manipuláciu s tekutinami od spoločnosti Eppendorf a rozsiahlych znalostiach spoločnosti Vela v oblasti IVD a pracovných postupov.

Na základe dohody vedci a inžinieri spoločností VelaDx a Eppendorf upravili systém epMotion spoločnosti Eppendorf pomocou efektívnych diagnostických postupov a funkcií exkluzívnych pre spoločnosť VelaDx. Rozšírenia sú zamerané na dosahovanie efektivity pracovných postupov a IT konektivity, pričom sa minimalizuje prípadná chybovosť a krížová kontaminácia, ktorá vzniká pri procesoch manuálneho vypracovania. Platforma "Sentosa SX" má výnimočnú schopnosť pripraviť a simultánne vykonávať štyri rôzne testy na jedno spustenie.

Generálny riaditeľ spoločnosti VelaDx Michael Tillmann v komentári ohľadom spoločného vývoja uviedol: "Naša spolupráca spojí už aj tak robustný systém epMotion s revolučnými rozšíreniami systému. Nový upravený hardvér a softvér systému "Sentosa SX" zvýši efektivitu pracovných postupov v laboratóriách a zlepší sledovateľnosť vzoriek. Pracovníkom laboratórií uľahčí prácu, a tak budú môcť maximalizovať svoj čas pre iné úlohy s pridanou hodnotou."

Nová extrakčná platforma "Sentosa SX" sa spája s detekciou PCR (polymerázová reťazová reakcia) spoločnosti VelaDx. Systémy pracovných postupov "Sentosa" spoločnosti Vela a testovacie sady "Sentosa" budú uvedené na trh vo vybraných ázijských a európskych krajinách v 3. štvrťroku 2012. Skupina taktiež podáva žiadosť o regulačné schválenie v USA.

O spoločnosti Vela Diagnostics

Spoločnosť VelaDx poskytuje širokú škálu molekulárnych diagnostických testov konsolidovaných pre automatizovaný systém pracovných postupov "Sentosa". Skupinu v r. 2011 založil manažérsky tím so skúsenosťami v danom sektore. Jeho víziou bolo poskytovať zákazníkom diagnostické riešenia in-vitro na dosiahnutie lepšieho laboratórneho riadenia. VelaDx je súkromná skupina spoločností so sídlom v Singapure. Komerčné prevádzky skupiny sa nachádzajú v ázijskom Tichomorí, Európe a Severnej Amerike, konkrétne v Singapure, Hamburgu a New Jersey. Okrem globálneho výrobného závodu v Singapure má VelaDx aj výskumné a vývojové pracoviská v Singapure a New Jersey.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: