Detská onkológia získa nové vybavenie za takmer 200.000 eur

Klinika detskej hematológie a onkológie bratislavskej Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) dostane viac ako 195.000 eur z verejnej zbierky Nadácie Kvapka nádeje. Čistý výnos zo zbierky, ktorú nadácia vyhlásila na obdobie od 1.2.2011 do 15.1.2012, bude použitý na otvorenie nových ambulancií pre modernú vysokodávkovú fototerapiu.

"Nadácia Kvapka nádeje z prostriedkov verejnej zbierky poskytne DFNsP dar vo forme novovytvorených a zrekonštruovaných ambulancií vybavených najmodernejšími prístrojmi vrátane na Slovensku jedinečného vysokodávkového celotelového UVA 1 žiariča," spresnil správca nadácie Štefan Bernát. Pomoc získa konkrétne Transplantačná jednotka kostnej drene onkologickej kliniky.

Kvapka nádeje vo svojich začiatkoch prispela k otvoreniu novej Transplantačnej jednotky kostnej drene Kliniky detskej hematológie a onkológie v DFNsP Bratislava. "Som úprimne nadšená z toho, akú veľkú podporu Nadácia Kvapka nádeje za pomerne krátku dobu jej existencie našla," uviedla zakladateľka nadácie Vendula Svobodová. Dodala, že sa opäť potvrdila pravdivosť jej obľúbeného motta: "Aj malá kvapka na správnom mieste môže spôsobiť veľkú vlnu."

Aktivity nadácie v roku 2012 sú zamerané na pomoc pri prístrojovom dovybavení bratislavskej transplantačnej jednotky kostnej drene, ale tiež na pomoc regionálnym detským hematologicko-onkologickým centrám v Košiciach, Banskej Bystrici a Bratislave. "Veríme, že aj tento rok naše snaženie podporí čo najviac ľudí s veľkým srdcom zaslaním prázdnej SMS správy na číslo 830 v sieti všetkých mobilných operátorov, ale tiež zaslaním ľubovoľnej finančnej čiastky v prospech účtu verejnej zbierky," doplnil Bernát.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: