Julián Hamžík je od dnes poverený vedením Martinskej fakultnej nemocnice

Minister zdravotníctva Ivan Valentovič odvolal z postu riaditeľa Martinskej fakultnej nemocnice Mojmíra Vrlíka. Vedením tejto nemocnice poveril od dnešného dňa Juliána Hamžíka. Tento post bude Hamžík zastávať až do obsadenia miesta úspešným uchádzačom výberového konania.

Julián, ktorý je bratom politika Pavla Hamžíka, pred niekoľkými rokmi zastával post riaditeľa Ústavu pľúcnych chorôb vo Vyšných Hágoch. Za pôsobenia ministra Rudolfa Zajaca sa tejto funkcie vzdal.

Ide zatiaľ o druhú výmenu na postoch riaditeľov nemocníc tento mesiac. Valentovič 1. septembra poveril vedením Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove Mikuláša Buzgóa. Tamojší riaditeľ Peter Biroš požiadal o uvoľnenie z funkcie k 31. augustu. Minister zdravotníctva jeho žiadosť akceptoval.

Mikuláš Buzgó pracoval predtým ako lekár na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny v prešovskej nemocnici. Zároveň bol aj prezidentom Regionálnej lekárskej komory v Prešove.

Informáciu TASR poskytla hovorkyňa MZ SR Silvia Balázsiková, podľa ktorej noví riaditelia budú v týchto poverených funkciách dočasne. Ministerstvo na tieto posty vypíše konkurz.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: