Zdravotnícke odbory žiadajú plnenie zákona o sestrách

Zdravotnícke odbory žiadajú plnenie zákona o mzdách zdravotných sestier, keďže ho podpísali a schválili poslanci i prezident. "Výkonný výbor Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb (SOZZaSS) podporuje kroky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek tak, ako podporoval petičnú akciu," napísal dnes výbor vo svojom stanovisku.

SOZZaSS však naďalej zotrváva na svojom stanovisku, že prijatý zákon o odmeňovaní sestier a pôrodných asistentiek je nesystémový a uprednostňuje jednu skupinu zamestnancov. "Máme záujem o vytvorenie jednotného zákona pre odmeňovanie zamestnancov v zdravotníctve," píše sa v stanovisku.

Účinnosť zákona, ktorý od apríla upravil mzdy zdravotných sestier, je v súčasnosti pozastavená rozhodnutím Ústavného súdu SR. Sestry sa preto na budúci týždeň chystajú v čiernych tričkách pred parlament. Boj za požiadavky sestier rozdrobil aj odbory. O obhajobu sestier sa tak po novom snaží aj Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek, nielen SOZZaSS.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: