Dieťa z Hniezda záchrany si chcú vziať údajní rodičia

O novorodenca, ktorého vo štvrtok (2.8.) našli lekári odloženého v košickom Hniezde záchrany, prejavil záujem muž tvrdiaci, že je druhom matky dieťaťa, pričom predložil aj rodný list. O niečo neskôr prišla na neonatologické oddelenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) aj žena, ktorá uviedla, že je matkou tohto dvoj- až trojtýždňového chlapčeka. Informovala o tom dnes hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová.

"Zamestnanci nemocnice medzitým dieťa nahlásili na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý by mal požiadať súd o rozhodnutie na jeho umiestnenie v dojčenskom ústave," uviedla Šustová pre TASR.

O dieťa sa naďalej stará personál neonatologického oddelenia. To, či muž a žena, ktorí prejavili záujem o chlapca, sú jeho skutočnými rodičmi, preukážu laboratórne výsledky testov DNA.

Novorodenca našli lekári vo štvrtok krátko po 14.00 h po signáli z Hniezda záchrany, ktoré je umiestnené pri nemocnici. Ide o chlapčeka s hmotnosťou 3520 gramov a dĺžkou 53 cm, klinicky je v poriadku, bez známok násilia. Oblečený bol v pyžamovom overale a mal "pampersku".

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: