Česká obchodná inšpekcia zakázala predaj detských ponožiek s pripevneným macíkom

Inšpektori Českej obchodnej inšpekcie nechali stiahnuť z trhu detské ponožky, na ktorých je pripevnený malý medvedík. Krúžok s hračkou možno odtrhnúť, dokonca aj jednotlivé časti medvedíka sú ľahko oddeliteľné a deti by ich mohli prehltnúť alebo sa zadusiť. Informovala dnes o tom inšpekcia na svojej webovej stránke, ktorú citovala tlačová agentúra Mediafax.

Česká obchodná inšpekcia tento výrobok zakázala a holandský distribútor prijal opatrenia na stiahnutie výrobku z trhu. Samotný výrobok pochádza z Číny.

Inšpektori skúškou ťahom zistili, že retiazka s kľúčovým krúžkom nevydržala ani pätinu sily ťahu, než akej musí podľa noriem odolať. Pri polovičnom ťahu sa z medvedíka odtrhli tlapky i nožičky. Vznikli tak fragmenty, ktoré sa celé zmestia do skúšobného valca na malé časti. Deťom hrozí, že časť hračky môžu prehltnúť a zadusiť sa.

Inšpekcia uvádza, že pri bežnom a predpokladanom spôsobe používania hračky je vzhľadom k vyššie uvedeným zisteným nedostatkom pravdepodobné, že môže nastať situácia, pri ktorej sa môže dieťa zraniť, dodáva agentúra Mediafax.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: