Ambulancia chemoterapie v Michalovciach poskytne pacientom po obnove vyšší komfort

Zrekonštruované priestory ambulancie pre poskytovanie chemoterapeutickej liečby uviedla dnes do života Nemocnica s poliklinikou Štefana Kukuru v Michalovciach. Zdravotná starostlivosť o pacientov regiónu by sa tak mala posunúť na kvalitatívne vyššiu úroveň.

Ako informovala Zuzana Gajdošiková zo spoločnosti Svet zdravia, do siete ktorej patrí i michalovská nemocnica, za účelom zvýšenia komfortu návštevníkov spomínanej ambulancie došlo v jej priestoroch k výmene okien, podláh a obkladov. Pribudol tam aj nový nábytok a klimatizácia. Pacienti môžu po novom absolvovať svoju liečbu zároveň bez nutnosti hospitalizácie.

"Liečba prebieha v komfortných ambulantných podmienkach, ktoré čo najviac pripomínajú domáce prostredie, vrátane možnosti sledovania televízie alebo venovaniu sa iným príjemným aktivitám pri zachovaní potrebného pohodlia a primeranej miery intimity," doplnila Gajdošiková s tým, že pacientom tam aplikujú moderný typ liečby, porovnateľný so špičkovými slovenskými či zahraničnými pracoviskami.

Ambulantná protinádorová internistická liečba  - chemoterapia, hormonálna liečba a biologická cielená terapia, sa poskytuje v  michalovskej nemocnici vo väčšom meradle v posledných desiatich rokoch. Za spomínané obdobie ju zdravotnícke zariadenie poskytlo vyše 1700 ľuďom z regiónu Zemplína.

Na Ambulantnej chemoterapii pracujú každý deň dvaja lekári a rovnaký počet zdravotných sestier. "Liečia sa tu všetky typy solídnych nádorov a nádory lymfatických uzlín vo všetkých štádiách ochorenia," podotkla Gajdošiková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: