Nemocnica v Levoči premiestnila a zmodernizovala urologické oddelenie

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a. s. člen skupiny AGEL, počas augusta ukončila premiestňovanie urologického oddelenia. Pacienti tak získali v modernizovaných priestoroch väčší komfort zdravotnej starostlivosti a zdravotnícky personál zlepšené pracovné podmienky. Urologické oddelenie v Levoči je svojou pôsobnosťou nadregionálne a ošetruje pacientov nielen z okresu Levoča, ale aj Poprad, Spišská Nová Ves, časť pacientov pochádza aj z okresov Michalovce a Trebišov.

„V rámci modernizácie pribudli urologickému oddeleniu tri nadštandardné izby, ktoré sú vybavené TV, chladničkou, konferenčným stolíkom, kreslom a vlastným sociálnym zariadením so sprchou. Operačné sály spĺňajú najvyššie nároky súčasnej doby a pre operatérov predstavujú komfort požadovaný súčasnou dobou“, uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška s tým, že pribudla aj pooperačná izba.

Presťahovaním urologického oddelenia pribudol aj nový archív zdravotných záznamov a taktiež sa obnovili prístroje ako kontaktný elektrohydraulický litotriptor, resektoskop, optický uretrotom a laparoskopická veža. „Očakávame, že týmito opatreniami sa zvýši aj dopyt pacientov po službách nášho oddelenia,“ povedal primár na urológii Ladislav Haas.

História urologického oddelenia sa začala písať v Levočskej nemocnici 1. júla 1956. V bývalých priestoroch sa urologické oddelenie nachádzalo už od roku 1981. Momentálne sa na tu nachádza 35 lôžok a o pacientov sa stará 30 špecializovaných lekárov a sestier vrátane primára, ktorý pracuje na urologickom oddelení v Levoči už od roku 1989.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: