Tekuté probiotiká SCD Probiotica ako prevencia proti žalúdočným problémom

Tekuté probiotiká SCD Probiotica ako prevencia proti žalúdočným problémom
Zdroj: bigstockphoto.com

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré sa vyskytujú vo výživových doplnkoch. Majú priaznivý vplyv na ľudský organizmus, hlavne úpravou črevnej mikroflóry. Najčastejšie sa probiotiká vyskytujú v mlieku a jeho  nepasterizovaných výrobkoch ako sú jogurty, syry, bryndza či kefír.

Dostať ich aj v lekárňach vo forme rôznych tabliet, kapsúl a sirupov. Hlavný rozdiel medzi tuhou a tekutou formou probiotík je v tom, že živé baktérie vo forme sirupu dokážu byť účinné od prvého okamihu ako prejdu ústnou dutinou. Ďalší podstatný rozdiel je forma uchovávania živých mikroorganizmov. Pri rôznych tabletkách a kapsuliach sa používa na ich uchovávanie lyofilizácia, čo je vlastne sušenie mrazením. Pri tekutých formách probiotík sa probiotické kultúry zachovávajú v ich prirodzenej – tekutej podobe. Tieto probiotiká dokážu zachovávať životnosť mikroorganizmov jeden rok, na rozdiel od tuhej formy, kde je garantovaná zachovaná životnosť mikroorganizmov 3 – 4 mesiace.

Dnes si rozoberieme výhody, ktoré majú Tetuké probiotiká SCD Probiotica.

Pažerák – gastroezofágová refluxová choroba (GERD)

Toto ochorenie je spôsobené komplexom rôznych príčin. Pri neliečení môže dôjsť až k zhubnému nádoru pažeráka. Príznakom tohto ochorenia je pálenie záhy, vracanie kyslého alebo horkého obsahu jedla do pažeráka alebo až do ústnej dutiny.

Okrem úpravy životosprávy si môže pacient pomôcť aj pravidelným užívaním probiotík, ja odporúčam tekuté probiotiká SCD Probiotica. Tie pôsobia tak, že zmieňujú prekyslenie v žalúdku a tým pádom nie je vrátený obsah príliš kyslý a pálenie je oveľa miernejšie.

Žalúdok

Tekuté probiotiká sú schopné kolonizovať žalúdočnú stenu , čím zlepšujú trávenie, budujú imunitu a zmierňujú už spomínané prekyslenie. Probiotické kultúry pôsobia ako prenášače určitých látok najmä bioaktívnych organických, rôznych farbív, vitamínov, antioxidantov cez steny tráviaceho traktu, takže môžeme hovoriť o zvyšovaní využiteľnosti potravín. Na druhej strane bránia prieniku toxickým látkam, vírusom alebo rôznym patogénom cez tieto steny do organizmu.

Predbežné výsledky z klinických štúdii dokázali prospešnosť probiotík pri liečbe infekcie H.pylori. Patogén síce neodstránili, ale potlačili jeho rast a zápal žalúdka. Taktiež odstraňujú vedľajšie účinky liečby H.pylori a ich preventívny účinok voči tomuto patogénu. Pre zdravý žalúdok a prevenciu odporúčam pravidelné užívanie tekutých probiotík SCD Probiotica.

Tenké a hrubé črevo

Na tejto úrovni tráviaceho ústrojenstva sú probiotiká vo všeobecnosti veľmi prospešné. To znamená, že zlepšujú problémy typu riedka – hustá stolica, preháňanie, zápcha, nadúvania a tiež zmierňujú príznaky dovolenkových aj bežných črevných infekcii. Samozrejme to neznamená, že keď  sa celý rok kŕmime nezdravou mastnou a sladkou potravou a pri nasadení probiotík sa nám trávenie zázračne upraví. Žiada si to aj úpravu stravy z našej strany.

Vekom množstvo užitočných baktérii výrazne klesá, ba môžu až celkom vyhynúť. Naopak, počet nežiadúcich baktérii sa zvyšuje. Následkom tohto črevá ovládnu patogenné baktérie a do tela sa dostane množstvo toxínov. Preto je vhodné pravidelné užívanie probiotík. Sú ideálny prostriedok ako si zachovať črevá zdravé a funkčné. Piť tekuté probiotiká SCD Probiotica je teda vhodné aj pre zdravie vášho tenkého a hrubého čreva.

Imunita

Zdravá črevná mikroflóra je základom dobrej imunity. Kyslo mliečne probiotické kultúry rôznymi spôsobmi bojujú s patogénmi. A to tak, že vytvárajú kyslé mliečne mikrokapsule, v ktorých patogén nemá šancu prežiť. Hnilobné patogénne prostredie preferuje slabo zásadité pH - probiotiká vytvárajú kyslé pH. Je to aj odpoveď na otázku, prečo 2 lyžice octu vo vedre vody zabijú patogény ako E.coli, lystéria, salmonela, enterococcus a ďalšie koliformné baktérie na podlahe.

Imunitný systém je navzájom poprepájaný, čiže napríklad imunita kože a čriev je časťou jedného systému. Preto zdravá imunita v črevách dokáže ovplyvniť aj imunitu napríklad v pľúcach alebo v urogenitálnom trakte.

Stimulácia imunity sa podieľa na prevencii vzniku alergii u detí ako aj pri znižovaní rizika potravinových alergii.

www.probioticky.skProbiotické prípravky nielen pre vás, ale aj pre vaše zvieratá, ekologickú záhradu a domácnosť ponúka eshop Probioticky.sk. Poraďte sa a zakúpte si tie správne probiotiká.

 

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: