LSPP v Krupine končí,ľudí ošetrí všeobecný lekár,v noci ambulancia pohotovosti

Každý pacient v okrese Krupina, ktorý bude potrebovať zdravotnú starostlivosť, bude ošetrený aj po 1. septembri 2012. Taký je záver z rokovania o budúcnosti lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) v Krupine, na ktorom sa dohodli predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Vladimír Maňka, primátor Krupiny Radoslav Vazan a Jozef Botka, výkonný riaditeľ Nemocnice Zvolen, ktorá LSPP prevádzkuje do 31. augusta 2012. TASR o tom informoval hovorca BBSK Peter Hajnala.

Stav bol doteraz taký, že lekári na LSPP v Krupine doposiaľ ošetrili v priemere štyroch pacientov počas služby, z toho jedného v noci. „Nemocnica Zvolen musela túto službu dotovať a v roku 2011 skončila v strate 13.000 eur. Rovnako stratová bola aj v predchádzajúcich rokoch,” priblížil aktuálnu situáciu z LSPP v Krupine J. Botka.

Pacientov, ktorí budú potrebovať zdravotnú starostlivosť od 1. septembra 2012, ošetria počas pracovných dní ich všeobecní lekári, v noci ich ošetria v ambulancii ústavnej pohotovostnej služby v Nemocnici Krupina.  Môžu tiež využiť nepretržitú LSPP vo Zvolene, tak ako je to aj v prípade detí, dorastu a zubnej pohotovosti. Okrem toho budú k dispozícii tri stanice záchrannej zdravotnej služby v Krupine, Senohrade a Dudinciach.

„Sadli sme si za jeden stôl a našli riešenie. Každý pacient bude ošetrený,” uviedol predseda BBSK V. Maňka. Spokojnosť po rokovaní vyjadril aj primátor Krupiny R. Vazan. „Teší ma, že sme našli spôsob, ako pomôcť obyvateľom nášho okresu a že nebude ohrozené ich zdravie,” doplnil.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: