Pozývame rodiny do Domu Zdravia

Pozývame rodiny do Domu Zdravia
Zdroj: bigstockphoto.com

Zdravie celej rodiny je snáď najdôležitejším z predpokladov pre spokojnosť a šťastie. V dnešnej hektickej dobe na to však často zabúdame. Nájdite si na seba čas, vezmite detičky a navštívte Dom Zdravia. Tento projekt, zameraný na prevenciu ochorení, bude prístupný v bratislavskej Inchebe od 27. do 29. Septembra počas výstav Slovenské dentálne dni, Slovmedica a Non-Handicap. Ambulancie mini polikliniky otvoria svoje dvere pre každého, komu jeho zdravotný stav nie je ľahostajný. Návštevníci môžu absolvovať sériu dôležitých vyšetrení, a to bezplatne a bez objednávania.

Všetky maminy s deťmi pozývame do Incheby v piatok 28. septembra, kedy je program zameraný predovšetkým na detské zúbky. Deti, ich rodičia aj učitelia si v rámci podujatia pod hlavičkou Svetového dňa ústneho zdravia pevne osvoja zásady starostlivosti o chrup, pretože je to vynikajúca investícia do budúcnosti. Hoci sa o tejto téme pomerne dosť hovorí, štatistiky kazivosti zubov slovenských detí sú alarmujúce. Navyše problémy ústnej dutiny, môžu byť neskôr zodpovedné za vznik ďalších oveľa vážnejších ochorení. Poďte svojim ratolestiam príkladom, pomôžte im prekonať strach zo zubára a zároveň urobte niečo pre ústne zdravie vašej rodiny. V priebehu pripravovaného podujatia, sa deti hravou formou naučia ako sa o chrup starať, zúbky si môžu nechať prezrieť a navyše si aj zasúťažia o pekné ceny. Pre dospelých sú pripravené odpovede na otázky typu: kedy začať čistiť zúbky dieťaťu, ako ich čistiť v jednotlivých vekových obdobiach, dokedy pomáhať dieťatku s čistením zúbkov a kedy je potrebné po prvýkrát navštíviť zubnú ambulanciu.

Kontrolu chrupu môžu namieste podstúpiť aj dospelí, nielen deti. Dom Zdravia v termíne od 27. do 29. septembra prináša fundované rady odborníkov pre celú rodinu. Môžete si tu nechať skontrolovať tlak, cholesterol, cukor, index tuku, a zároveň sa poradiť ako sa správne stravovať, alebo aký postup zvoliť pri redukcii hmotnosti, či odvykaní od fajčenia. Máte vy, či vaše dieťa problémy s chrbticou a pohybovým aparátom? Absolvujte tu prehliadku a následnú konzultáciu ako ďalej tieto problémy riešiť. K dispozícii bude aj kontrola dioptrií a očného tlaku s následnou konzultáciou o prípadnej laserovej korekcii. Otázky týkajúce sa kožných chorôb ochotne zodpovedia odborníci dermatovenerologickej kliniky, ktorí na mieste váš problém podľa možností aj vyšetria. V Dome Zdravia vás skúsení záchranári naučia ako správne poskytnúť prvú pomoc nielen dospelému, ale aj dieťaťu. Počas piatkového dopoludnia pozývame všetkých dobrých ľudí, ktorí chcú a môžu pomôcť prostredníctvom darovania krvi.

Príďte do Domu Zdravia v bratislavskej Inchebe od 27. do 29. septembra.

Dom Zdravia Incheba 2012
 

Dom zdravia Incheba 2012

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: