ŽSK ponúka budovy bývalých polikliník súkromným lekárom

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) sa rozhodol ponúknuť deväť budov bývalých polikliník súkromným lekárom v snahe motivovať ich, aby v budovách zostali naďalej poskytovať zdravotnú starostlivosť. TASR o tom informoval hovorca ŽSK Peter Kubica.

Doplnil, že ide o budovy Kysuckom Novom Meste, Bytči, Turzovke, Liptovskom Mikuláši, Liptovskom Hrádku, Martine a Turčianskych Tepliciach. „Ak sa súkromní lekári v prenajatých priestoroch od ŽSK dohodnú a rozhodnú pre takýto krok, znamenalo by to nielen zachovanie ambulancií na doterajších miestach, ale aj ich ďalší rozvoj. Lekári by namiesto nájomného mohli z týchto financií zveľaďovať priestory čakární, ambulancií i okolia, aby pacienti dostali nielen kvalitnú starostlivosť, ale aby im ju poskytli v zrekonštruovaných a príjemných priestoroch,“ povedal Kubica.

Postup ŽSK pri odpredaji budovy bývalej polikliniky v Turzovke podporujú aj zástupcovia samospráv Horných Kysúc, ktorí dnes rokovali s predsedom ŽSK Jurajom Blanárom. „ŽSK oceňuje tento postoj, pretože našou hlavnou prioritou je zachovať zdravotnú starostlivosť minimálne v súčasnom rozsahu,“ dodal Blanár.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: