Žilinské dni zdravia presadzujú zdravý spôsob a štýl života

Presadzovať zdravý spôsob a štýl života je cieľom 9. ročníka Žilinských dní zdravia, ktoré sa uskutočnia 13. a 14. septembra na Námestí Andreja Hlinku v Žiline. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

Do Žilinských dní zdravia podľa neho patrí aj Primátorská kvapka krvi, ktorej sa osobne zúčastní primátor Žiliny Igor Choma. „V rámci Primátorskej kvapky krvi môžu ľudia darovať krv 13. – 14. septembra priamo na Námestí Andreja Hlinku, v Národnej transfúznej stanici v Žiline alebo v ambulanciách všeobecných lekárov pre dospelých v zdravotníckom zariadení Krankas na Bratislavskej ulici,“ uviedol Čorba.

Program Žilinských dní zdravia ponúkne aj možnosť nechať si na Námestí Andreja Hlinku bezplatne zmerať krvný tlak, hladinu cukru v krvi, cholesterol, telesný tuk, CO2 či očný tlak. „K dispozícii bude aj poradenstvo v oblasti fyzioterapie, mamografie, gynekológie, diagnosticko-preventívnych programov a rôznych oblastí zdravotníctva. Prostredníctvom neziskovej organizácie Zmysel života sa záujemcovia oboznámia s poslaním canisterapie, ktorá okrem iného pomáha handicapovaným ľuďom integrovať sa do spoločnosti,“ doplnil hovorca mesta Žilina.

Súčasťou Žilinských dní zdravia bude tiež amatérska plavecká súťaž v Mestskej krytej plavárni, súťaž na bicykloch a kolobežkách pre materské školy v Sade SNP či cvičenie zumby, brušného tancu, pilatesu alebo Tai Chi. „Ďalšími sprievodnými akciami budú ukážka záchranárov Horskej služby (transport zranených lanovej dráhy), minimúzeum, detský skákací hrad či možnosť získať nové vedomosti v oblasti odbornej literatúry o zdravej výžive z fondu Krajskej knižnice v Žiline,“ dodal Čorba.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: