Cieľom pojazdnej zubnej ambulancie je vzdelávanie o správnom čistení chrupu

Cieľom pojazdnej zubnej ambulancie je vzdelávanie o správnom čistení chrupu
Zdroj: bigstockphoto.com

Cieľom pojazdnej zubnej ambulancie Dentibus, ktorá sa po prázdninách opäť vydala na cesty po Slovensku, je vzdelávať verejnosť o správnej starostlivosti o chrup. Ďalším zámerom je poskytnúť bezplatné preventívne zubné prehliadky. Ambulancia sústredí svoju pozornosť najmä na rodičov s deťmi.

V septembri Dentibus zopakuje úspešné návštevy zoologických záhrad v SR. Rodičia s deťmi môžu zasa využiť pobyt v príjemnom prostredí s osvetou. Deti práve v takomto netradičnom prostredí oveľa ľahšie prekonávajú zábrany z návštevy stomatológa a ordinácia na kolesách je pre ne neobyčajne atraktívna. Napríklad 23. septembra pojazdná ambulancia Dentibus bude v ZOO v Košiciach a o deň neskôr v ZOO v Bojniciach. Piateho októbra akcia vyvrcholí Slovenskými dentálnymi dňami v Bratislave.

Projekt Dentibus vznikol v roku 1996, keď pojazdná zubná ambulancia navštevovala školy, SOS dedinky, Ústavy sociálnej starostlivosti a bola súčasťou programu Národných plaveckých pretekov špeciálnych olympiád. Počas svojho pôsobenia stomatológovia vyšetrili viac ako 10 000 osôb. Slovenská komora zubných lekárov hodnotí projekt pozitívne a už v roku 2000 mu po prvý raz udelila Pečať SKZL.

Informáciu TASR poskytla Jana Režňáková z AMI Communications Slovakia.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: