Medzinárodná výstava Optic 2006 bude v Nitre od 22. do 24. 9.

Medzinárodná výstava Optic 2006 bude v Nitre od 22. do 24. 9.
Zdroj: bigstockphoto.com

Optika pod drobnohľadom je mottom tretieho ročníka medzinárodnej výstavy optiky a oftalmológie Optic 2006, ktorá sa uskutoční na výstavisku Agrokomplex v Nitre od 22. do 24 septembra.

V tomto roku pôjde o najväčšiu, najprestížnejšiu a najkomplexnejšiu celoslovenskú odbornú akciu v danej oblasti. Svoje výrobky  bude prezentovať 40 priamych vystavovateľov, ktorí zastupujú takmer 200 výrobcov z celého sveta, informoval novinárov prezident Optickej únie Slovenska Peter Urbánek.

Podľa neho podujatie bude príležitosťou na výber nielen najrôznejších okuliarových rámov, slnečných a športových okuliarov, šošoviek, ale aj zariadení pre očné optiky a doplnkového sortimentu.

Súčasťou výstavy bude bohatý odborný program zameraný na progresívne šošovky a firemné prezentácie. Pre návštevníkov bude pravdepodobne najatraktívnejšie sympózium na tému Oftalmológia v ordinácii všeobecného lekára. Generálny riaditeľ Agrokomplexu - výstavníctvo Nitra Ladislav Švihel pre TASR uviedol, že výstava bude atraktívnejšou oproti predchádzajúcim ročníkom práve svojou odbornosťou. Podarilo sa presvedčiť lekárov a vystavovateľov, zaoberajúcich sa optikou, že treba spolupracovať.

"Je tragédiou, že všetci zabúdame na oči, lebo sme veľmi často sedíme pred televízormi a počítačmi a kazíme si oči, cez ktoré vnímame veľké množstvo informácií. Nie nadarmo sa vraví, že raz vidieť je viac ako počuť," dodal Švihel. Na sympóziu, ktoré bude 23. septembra, vystúpia oční lekári s prednáškami o aktuálnych trendoch v detskej oftalmológii, o vekom podmienenej degenerácie makuly, ale aj o najčastejších príčinách náhlej straty alebo zhoršenia zraku. Slovenský profesor Milan Izák sa bude na tomto podujatí prezentovať filmami, za ktoré získal zahraničné ocenenia.

Urbánek upozornil na fakt, že výrobcovia z Číny, Kórey a Taiwanu dnes produkujú kvalitné optické produkty. Štátne orgány by sa mali usilovať čo najskôr získať na naše územie obchodné zastúpenie ich firiem, aby sa nestávalo, že ich tovar sa na Slovensko dostane z iných štátov, ale to už o 80 percent drahší.

Zdôraznil, že ich výrobky sú nielen kvalitné, ale aj lacné. Upozornil, že firmy z Ďalekého východu zvyčajne rokujú  len so štátnymi orgánmi.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: