Slivovica, ktorou sa otrávili ľudia v Prešove, je i za otravou v Boskoviciach

Štyria otrávení metanolom hospitalizovaní v Prešove, ich priateľ z Písku a muž, ktorý bojuje o život v nemocnici v Boskoviciach, konzumovali slivovicu z rovnakého zdroja. Informoval o tom dnes internetový server iDNES.cz s odvolaním sa na kriminalistov.

Predajca ponúkal metanol obsahujúci nápoj na internete vetami: "Predám kvalitnú jemnú slovácku slivovicu z vlastných sliviek. Výborná chuť i kvalita. Obsah alkoholu 50 %, rok pálenia 2011. Ochutnávka osobne samozrejmosťou. Pálené legálne v pestovateľskej pálenici." Inzeráty s týmto znením figurovali na Bazos.cz, Inzercebazar.cz i Hyperinzerce.cz. Vylúčiť však nemožno ani ich prítomnosť na iných webových adresách. Predajca ponúkal aj možnosť zľavy pri väčšom odbere, zaslanie na dobierku alebo osobný odber v Uherskom Brode alebo Prahe.

Juhomoravskí kriminalisti už predajcu zadržali. Aj vďaka jeho telefónu a emailu sa postupne spojili s jeho zákazníkmi a zistili, že niekoľko litrov metanol obsahujúcej slivovice putovalo na Slovensko.

Účastník osláv na východe SR, 47-ročný muž z Písku, je od nedeľňajšieho popoludnia v starostlivosti tamojších lekárov. Problémy so zrakom nemá, jeho stav označujú zdravotníci za dobrý.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: