Rozhodnutie o prípadnom zákaze predaja českého alkoholu by malo padnúť v utorok

To, či sa na Slovensku pristúpi k zákazu predaja a dovozu českého alkoholu, by podľa ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej mohlo byť jasné v utorok 18. septembra. Ako dnes avizovala, o situácii má rokovať s ministrom financií Petrom Kažimírom a ministrom pôdohospodárstva Ľubomírom Jahnátkom, kde padne rozhodnutie, či pristúpiť k takémuto kroku.

Šéfka rezortu ozrejmila, že takýto krok sa zvažuje z dôvodu ochrany občanov, keďže nie je jasné, či je dostatočné, že sú o probléme ľudia informovaní prostredníctvom médií. Pripomenula, že napriek doterajším informáciám sa na Slovensku našli ľudia, ktorí požili neoznačený alkohol z ČR. "V utorok budeme vedieť viac, je to jedna z alternatív," skonštatovala na margo prípadného zákazu predaja.

Dočasný zákaz predaja českého alkoholu dnes žiadala Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR. Má sa tak zabezpečiť ochrana spotrebiteľov pred nebezpečnými liehovinami, ktoré obsahujú metanol. "Dnes sme oficiálne požiadali ministerstvo hospodárstva a ministerstvo zdravotníctva, aby priamo alebo prostredníctvom svojich organizácií, ktoré vedú, zakázali predaj liehovín vyrábaných v Českej republike," povedal dnes na brífingu prezident AZZZ Rastislav Machunka.

Zákaz má byť podobným opatrením, aké prijala poľská vláda, pričom v Poľsku sa problém s kontamináciou alkoholu metanolom ani nevyskytol.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: