Salmonelóza v Košiciach je už na ústupe, pribudli pacienti s norovírusom

Dodala však zároveň, že počas uplynulého dňa a noci boli na Klinike infektológie a cestovnej medicíny (KICM) ambulantne ošetrení ďalší deviati pacienti s príznakmi zápalu žalúdka a čriev, šiestich z nich museli hospitalizovať. „Vzhľadom na vyšší počet prijatých pacientov museli niektorých aj dnes presunúť z KICM na izolované lôžka IV. internej kliniky. Na týchto vyhradených lôžkach leží spolu desať pacientov s črevnou infekciou, pričom polovicu z nich dnes prepustia domov,“ doplnila Šustová.

Napriek tomu, že salmonelóza ustupuje, infektológovia čakajú na mikrobiologické výsledky posledných prijatých pacientov. „Pripomíname, že v prípadoch tretieho zdroja nákazy ide o norovírusový zápal žalúdka a čriev a nie salmonelózu. Spomínané ochorenie je tiež infekčné a na začiatku má rovnaké príznaky ako salmonelóza. Situáciu naďalej riešime s regionálnymi hygienikmi,“ dodala hovorkyňa UNLP.

Od vzniku lokálnej epidémie salmonelózy lekári ambulantne ošetrili už takmer 170 pacientov, pričom počet doposiaľ hospitalizovaných stúpol na 71.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: