Počas zdravotníckych výstav sa budú môcť dať návštevníci vyšetriť

Počas zdravotníckych výstav sa budú môcť dať návštevníci vyšetriť
Zdroj: bigstockphoto.com

V Inchebe po letnej prestávke opäť začína sezóna veľtrhov a výstav. Jesennú šnúru odštartujú Slovenské dentálne dni, Slovmedica a Non-Handicap. Počas zdravotníckych podujatí pre verejnosť pripravujú organizátori od 27. do 29. septembra Dom Zdravia, nový projekt zameraný na prevenciu a šírenie osvety v predchádzaní civilizačných ochorení.

Ide v podstate o minipolikliniku, kam môžu ľudia prísť a bezplatne bez nutnosti objednávania absolvovať rôzne typy vyšetrení. Na ploche 300 m2 bude k dispozícii 10 stanovíšť s odbornými lekármi a inými zdravotníckymi pracovníkmi. Na mieste bude možné nechať si skontrolovať chrup, odmerať tlak, cholesterol, cukor v krvi, či skonzultovať ako prestať fajčiť a dosiahnuť ideálnu hmotnosť.

Mnoho ľudí dnes trpí vážnymi ťažkosťami chrbtice a kĺbov. Dom Zdravia ponúkne aj fyzioterapeutickú prehliadku a ukážky korekčných cvičení. Mysleli sme aj na vyšetrenie zraku, znamienok a kožných problémov. Tí, ktorí sa chystajú vycestovať na exotickú dovolenku, získajú informácie o nevyhnutných očkovaniach. Počas troch dní skúsení záchranári naučia verejnosť, ako správne podať prvú pomoc nielen dospelému, ale aj malému bábätku. Ľudia si vyskúšajú aj ošetrenia realisticky vyzerajúcich krvavých poranení.

V piatok 28. 9. medzi 9:00 – 12:00 bude k dispozícii mobilná transfúzna jednotka. V rovnaký deň je pripravený aj bohatý program pre deti, ich rodičov a učiteľov. Pod hlavičkou Svetového dňa ústneho zdravia si pevne osvoja zásady starostlivosti o chrup, pretože je to vynikajúca investícia do budúcnosti. Problémy ústnej dutiny môžu byť neskôr zodpovedné za vznik ďalších oveľa vážnejších ochorení. V priebehu pripravovaného podujatia sa deti hravou formou naučia, ako sa o chrup starať, zúbky si môžu nechať prezrieť a navyše si aj zasúťažia o pekné ceny. Pre dospelých sú pripravené odpovede na otázky typu: kedy začať čistiť zúbky dieťaťu, ako ich čistiť v jednotlivých vekových obdobiach, dokedy pomáhať dieťatku s čistením zúbkov a kedy je potrebné po prvýkrát navštíviť zubnú ambulanciu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: