Metanol má v Česku 24. obeť, hlásili aj ďalšie otravy

Na otravu metanolom zomrela v českom Havířove 57-ročná žena, ktorá bola hospitalizovaná v kritickom stave dva týždne. Ide o v poradí 24. obeť jedovatého alkoholu v Českej republike.

Žena - prvá pacientka zo série súčasných otráv, u ktorej bola prítomnosť metanolu potvrdená laboratórne - už pri prijatí do nemocnice 6. septembra upadla do bezvedomia blízkeho kóme a z toho sa počas hospitalizácie neprebrala, informoval dnes námestník riaditeľa havířovskej nemocnice Jaroslav Lux.

"V piatok vo večerných hodinách zomrela na ARO nemocnice v Havířove napriek všetkej resuscitačnej starostlivosti pacientka, ktorú na oddelenie prijali 6. septembra v kritickom stave po konzumácii veľkého množstva jedovatého alkoholu," povedal Lux pre spravodajský portál iDNES.cz. Podľa jeho slov v nemocnici majú stále ďalších troch pacientov, ktorí sa otrávili metanolom, pričom jeden z nich je vo vážnom stave na oddelení ARO.

Otrave metanolom v ČR celkovo dosiaľ podľahlo 24 ľudí. Najviac z nich - 14 - metylalkohol zabil v Moravskosliezskom kraji, kde leží aj Havířov.

V noci na dnes prijala otrávenú staršiu ženu nemocnica v Kroměříži. Podľa lekárov ide o ťažkú otravu, stav pacientky je však stabilizovaný. Muža s otravou metanolom hospitalizovali aj v Čáslavi, požil však netoxické množstvo tohto alkoholu a v nemocnici ostal na pozorovanie, informoval server novinky.cz.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: