Sanofi ustúpila tlaku vlády, vo Francúzsku prepustí len 900 ľudí

Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi skresala pôvodný rozsah prepúšťania na domácom trhu po tom, ako podľahla tlaku vlády snažiacej sa zastaviť rastúcu nezamestnanosť.

Po ropnej spoločnosti Total druhá najväčšia francúzska firma z pohľadu trhovej hodnoty oznámila, že v nasledujúcich troch rokoch zruší vo Francúzsku 900 pracovných miest. Ešte v júli odbory upozorňovali, že firma plánuje prepustiť okolo 2500 zamestnancov.

Francúzska vláda však ostro skritizovala plány Sanofi, keďže firma s nimi prišla v období rastu nezamestnanosti a navyše, v čase, keď ešte výraznejšie prepúšťanie oznámila automobilka PSA Peugeot Citroën.

Minister priemyslu Arnaud Montebourg pre novinárov povedal, že Sanofi na pondelkovej schôdzke (24.9.) "prijala odporúčania vlády" a počty pracovných miest, ktoré plánuje zrušiť, znížila. Pôvodne firma prišla na schôdzku s návrhom zrušiť 1370 pracovných miest. To bol už ďalší ústupok oproti plánom prepustiť 2300 ľudí, čo bolo mierne zníženie v porovnaní s 2500 prepustenými, o ktorých hovorili odbory. Montebourg však trval na tom, že Sanofi musí aj tento počet ešte skresať.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: