Union ZP postoj nemení, trvá na zachovaní pluralitného systému poistenia

Union zdravotná poisťovňa v súčasnosti analyzuje projekt zavedenia unitárneho systému verejného zdravotného poistenia v SR z dielne ministerstva zdravotníctva. Ako však deklarovala poisťovňa, postoj Union ZP ohľadom zachovania pluralitného systému zdravotného poistenia zostáva nezmenený.

"Na základe mnohých faktov je preukázateľné, že neexistujú relevantné dôvody pre zmenu, a sme presvedčení, že prechod na systém jednej poisťovne prinesie negatívne dôsledky pre štát v podobe vyšších nákladov, ale najmä pre občanov v podobe zníženej kvality zdravotnej starostlivosti," informovala hovorkyňa poisťovne Judita Smatanová.

Union ZP má podľa jej slov záujem spolupracovať so slovenskou vládou na takých reformných krokoch, ktoré budú viesť k zvýšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti na Slovensku. "Sme presvedčení, že aj vďaka know-how nášho akcionára, ktorý je najväčším poskytovateľom zdravotného poistenia v Holandsku, vieme na Slovensko priniesť dlhoročné a overené skúsenosti z holandského zdravotného systému, ktorý je považovaný za najlepší na svete," uzavrela.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: