Sériu jesenných výstav v Inchebe otvorili podujatia zamerané na zdravie

Jesenná šnúra výstav a veľtrhov v Inchebe sa dnes začala trojicou podujatí zameraných na zdravie - Slovenské dentálne dni, Slovmedica a Non-Handicap. Stoštyridsaťdva vystavovateľov z Českej republiky, Maďarska, Nemecka, Poľska, Švajčiarska, Talianska, Turecka a Slovenska predstavuje najnovšie zdravotnícke pomôcky a vylepšenia na ploche 6200 štvorcových metrov.

Slovenské dentálne dni sú jediným špecializovaným slovenským podujatím zameraným na stomatológiu. Sprostredkúva stretnutia zubných lekárov, sestier, zubných laborantov, dentálnych hygienikov, ale tradične sa výstava teší aj záujmu širokej verejnosti.

V posledných rokoch výstava kladie čoraz väčší dôraz na preventívne programy pre širokú verejnosť. Na počesť Svetového dňa ústneho zdravia bude piatok 28. september venovaný predovšetkým detskému ústnemu zdraviu. Je dôležité, aby rodičia vštepovali svojim ratolestiam potrebu správnej starostlivosti už od útleho detstva. Akcia, ktorú pripravuje Slovenská komora zubných lekárov spolu s ďalšími partnermi, naučí našich najmenších, ale aj ich rodičov a učiteľov ako sa o chrup starať a prečo je zdravie ústnej dutiny také dôležité.

Výstavy Slovmedica a Non-Handicap oboznamujú verejnosť s najnovším vybavením nemocníc, rôznymi prístrojmi a nástrojmi pre ošetrovanie pacientov a ponúkajú špecializované predmety dennej potreby pre zdravotne postihnutých. Výstava Non-Handicap, ktorá v tomto roku otvára už svoj desiaty ročník, zaznamenáva nárast počtu vystavovateľov a je v rámci svojej histórie dosiaľ najväčšia.

Aj výstavy Slovmedica a Non-Handicap majú svoje odborné sprievodné programy. Uskutoční sa Zasadnutie rady Asociácie nemocníc Slovenska. Lekárska fakulta UK pripravuje VI. medzinárodnú konferenciu pod názvom Celoživotné vzdelávanie zdravotníckych profesionálov, hasičských záchranárov a edukácia pacienta. O rôznych infekčných ochoreniach sa bude hovoriť na IV. konferencii Súčasné trendy v laboratórnej diagnostike chorôb. Zdravotne postihnutým občanom je venovaný program Zmeny sociálnej legislatívy v období prekonávania ekonomickej krízy. Po druhýkrát predvedú svoju zručnosť a talent telesne postihnutí, ktorí pod vedením renomovaných umelcov vytvorili nádherné diela.

Výstavy obohacuje Dom Zdravia, nový projekt zameraný na prevenciu a šírenie osvety v predchádzaní civilizačných ochorení. Ide v podstate o minipolikliniku, kam môžu ľudia prísť a bezplatne bez nutnosti objednávania absolvovať rôzne typy vyšetrení. K dispozícii bude 10 stanovíšť s odbornými lekármi a inými zdravotníckymi pracovníkmi. Na mieste je možné nechať si skontrolovať chrup, odmerať tlak, cholesterol, cukor v krvi, či skonzultovať ako prestať fajčiť a dosiahnuť ideálnu hmotnosť. Dom Zdravia ponúkne aj fyzioterapeutickú prehliadku a ukážky korekčných cvičení. Projekt zahŕňa aj vyšetrenie zraku, znamienok a kožných problémov. Cestovateľom vyhľadávajúcim exotiku poradí o nevyhnutných očkovaniach. Počas troch dní skúsení záchranári naučia verejnosť ako správne podať prvú pomoc nielen dospelému, ale aj malému bábätku.

Všetci ľudia, ktorí chcú a môžu pomôcť prostredníctvom darovania krvi sú vítaní v piatok 28.9. medzi 9:00 – 12:00. Výstavy sú otvorené pre odbornú aj širokú verejnosť 27. a 28. 9. od 9:00 do 18:00 a 29.9. od 9:00 do 13:00.

TASR informovala Martina Sekulová hovorkyňa Incheba a. s.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: