korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Levoča: V nemocnici ukončili 1. etapu rekonštrukcie psychiatrického pavilónu

Vďaka prestavbe za viac ako 100.000 eur sa môžu pacienti tešiť na nové priestory, ktoré im zabezpečia väčší komfort a pohodlie pri liečbe. V rámci komplexnej prestavby došlo k vybudovaniu nových moderných ambulancií, ktoré sa nachádzajú na prízemí budovy. Dorobila sa aj lôžková časť umiestnená na prvom nadzemnom podlaží, kde pribudli aj nové izby, čím sa zvýšil počet lôžok na 95.

„Nemocnica v rámci modernizácie vybudovala novú jedáleň, sprchy, sociálne zariadenia, tiež upravila vstupnú chodbu pre potreby návštevných hodín a boli vymenené nové podlahy, okná, elektrické rozvody,“ vymenúva riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška s tým, že celé poschodie sa vďaka vybudovaným sadrokartónovým priečkam, osvetlením a vymaľovaním zmenilo na nepoznanie.

„Zmodernizovanie psychiatrického oddelenia pomôže k ďalšiemu rozvoju starostlivosti o pacientov so širokým spektrom psychiatrických porúch, ktorú zabezpečujeme pre spádovú oblasť 320.000 obyvateľov,“ dodala primárka psychiatrického oddelenia Erika Gernáthová. Ide podľa nej o liečbu špecifickej skupiny pacientov, ktorá si vyžaduje individuálny prístup erudovaných pracovníkov.

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča sa aj týmto ďalším krokom zveľaďovania chce čo najviac priblížiť k uspokojovaniu pacientov a taktiež k vytváraniu zlepšených pracovných podmienok pre lekárov a ostatných zamestnancov nemocnice. „V modernizácii plánujeme pokračovať, za účelom vybudovania moderne fungujúceho a kvalitne vybaveného pavilónu,“ uzavrel Jaška.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: