V univerzitnej nemocnici v Košiciach sa narodili v septembri dvakrát trojčatá

V košickej univerzitnej nemocnici sa v septembri až dvakrát narodili trojčatá, v oboch prípadoch išlo o otehotnenie prirodzeným spôsobom. Plač ďalších trojčiat sa ozýva od 24. septembra na I. Gynekologicko-pôrodníckej klinike a Neonatologickom oddelení na Triede SNP. Na svet ich priviedli cisárskym rezom, informovala dnes hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Ladislava Šustová.

Tridsaťsedemročná mamička sa teší z troch synov. Narodili sa v 36. týždni gravidity s hmotnosťou a dĺžkou 2280g/44cm, 1670g/41cm a 2100g/46cm.

Dvaja novorodenci sú na Neonatologickom oddelení, jedného vzhľadom na nižšiu pôrodnú hmotnosť preložili do Detskej fakultnej nemocnice na Kliniku neonatológie.

Lekári I. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky na Triede SNP pomohli na svet rovnako trom zdravým chlapcom 10. septembra, ktorých porodila 28-ročná mamička. Bol to jej druhý pôrod, doma už má trojročného syna. V jej prípade ukončili lekári tehotenstvo v 37. týždni, taktiež cisárskym rezom. Novorodenci mali pôrodnú hmotnosť a dĺžku 2660g/47 cm, 2270g/46cm a 2230g/45cm.

V UNLP sa v tomto roku narodili trojčatá už tretíkrát, avšak v prvom prípade mamička odmietla medializáciu.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: