Firma Sanofi ustúpila francúzskej vláde, výskumné centrum v Toulouse ponechá

Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi ustúpila od pôvodného plánu na ukončenie činnosti svojho centra na výskum rakoviny v Toulouse. Informoval o tom dnes francúzsky minister priemyslu Arnaud Montebourg. Ako povedal, firma uviedla, že centrum v Toulouse už nie je súčasťou jej plánov reštrukturalizácie. Spoločnosť sa k informáciám ministra nevyjadrila.

Sanofi už minulý mesiac výrazne znížila rozsah plánovaného prepúšťania potom, ako sa jej pôvodné plány stretli s ostrou kritikou vlády. Tá zápasí s rastúcou nezamestnanosťou a navyše, plány prepúšťania oznámili aj ďalšie spoločnosti.

Pôvodne chcela farmaceutická firma prepustiť na domácom trhu v nasledujúcich troch rokoch asi 2500 zamestnancov, no po kritike vlády sa rozhodla znížiť tento počet na 1370. Ani s tým ale vláda nesúhlasila, tak koncom septembra Sanofi oznámila, že zruší už iba 900 pracovných miest. Odbory však poukázali na to, že v tomto počte nie je zahrnutých 640 pracovných miest v centre v Toulouse, ktorého činnosť Sanofi plánovala ukončiť. To by znamenalo podstatne väčší rozsah prepúšťania.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: