korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Študentská kvapka krvi 2012

Študentská kvapka krvi 2012
Zdroj: bigstockphoto.com

Slovenský Červený kríž (SČK) spúšťa v pondelok (15.10.) celoslovenskú kampaň Študentská kvapka krvi. Jej 18. ročník sa ponesie v znamení hesla Podaj pomocnú ruku. Študentská kvapka krvi potrvá päť týždňov, do 16. novembra.

Jej tvárami budú mladí herci Dominika Zeleníková a Jakub Lorencovič. "Tohtoročnú kampaň odštartujeme 15. októbra na internáte Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline. Odbery krvi, ale aj ďalšie sprievodné akcie, akými sú napríklad náborové workshopy či simulované odbery krvi, budú prebiehať vo všetkých väčších mestách, ale aj v mnohých obciach Slovenska," informovala Silvia Kostelná zo SČK.

Študentská kvapka krvi je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje SČK v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc. Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom najmä na školy, ale aj firmy a organizácie. "Jej cieľom je primäť najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v našom zdravotníctve," povedala Kostelná.

Podľa údajov SČK vlani darovalo najvzácnejšiu tekutinu 216.419 darcov a 36.114 prvodarcov. Za opakované darcovstvo získalo takmer 280 ľudí diamantovú Janského plaketu, vyše 1600 darcov zlatú, viac ako 2400 striebornú a 5077 darcov bronzovú Janského plaketu.

Rozpis odberov ...

Autor článku: TASR, SČK

Dátum zverejnenia: