Detské oddelenie nemocnice získalo v Krompachoch modernizáciou nový šat

Čakáreň detského oddelenia Nemocnice Krompachy získala v uplynulých dňoch nový šat. Spomínaný priestor, ktorý zrekonštruovali stavební robotníci, následne vyzdobili svojimi výtvormi žiaci miestnej Základnej umeleckej školy.

Steny zrekonštruovanej čakárne sú vymaľované žltou a bielou farbou, starú dlážku nahradila nová v svetlozelenom odtieni, informovala Viera Szabadosová, primárka Detského oddelenia krompašskej nemocnice, ktorá je členom skupiny Agel.

Na oživení interiéru čakárne sa zároveň podieľajú kresby žiakov výtvarného odboru spomínanej školy. Zachytili na nich rôzne zvieratá, prírodu či rozprávkové bytosti.

"Sme radi, že už prvý kontakt s našim oddelením je veselý, farebný a tak dúfame, že zmierňuje aj prípadný strach detí z vyšetrenia," konštatovala Szabadosová.

Ako dodala, na Detskom oddelení Nemocnice Krompachy je momentálne hospitalizovaných 24 detí, prevažne s ochoreniami zažívacieho a dýchacieho traktu. Oddelenie poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom od útleho veku až po dovŕšenie 18. roku ich života.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: