Reakcia ministerky zdravotníctva na vyjadrenie LOZ k jej platu

"Som veľmi prekvapená slovami pána prezidenta LOZ, ktorými neštandardne posunul našu doteraz konštruktívnu komunikáciu za hranice slušnosti. Aká "lživá" hra?

Pán predseda, práve od Vás som sa z médií dozvedela, že mám ukázať svoju výplatnú pásku. Predstavitelia LOZ od začiatku spochybňovali údaje MZ SR o ich priemerných mzdách v našich nemocniciach, neverili, že naše údaje sú korektné a správne. Naozaj ich priemerná mzda pre neatestovaného lekára je 1500 eur a pre atestovaného lekára 2500 eur.

Páni, ja nemám čo skrývať! Som verejný činiteľ a môj plat je verejný údaj. Neverili ste tomu, tak som Vám ho ukázala aj na papieri. Je na neuverenie, že aj výplatná páska sa dá spochybniť.

Páni, ak neviete čítať, tak vám pomôžem. Môj plat je v čistom, vrátane paušálnych náhrad 2800 eur. Nemám sa na čo sťažovať, nie je to málo. Nemám žiadne iné diéty, nemám nárok na dovolenku. Môj pracovný deň má približne 12 hodín a to pravidelne robím aj víkendy. Nemám obmedzené nadčasy.

Nehnevajte sa, ale vyčítať mi, že mi štát pridelil ochranku a auto a že mám služobný telefón, je neslušná komunikácia, ktorá do naozaj vážnych problémoch v zdravotníctve nepatrí. Akcia "ukážme pásky", ktorú ste mimochodom iniciovali vy, je predsa o tom, že všetky čísla, ktoré uvádzam sú pravdivé. Či už ide o počty lekárov, množstvo nadčasov alebo priemerné platy. Ale podľa Vašej reakcie na moju výplatnú pásku vidím, že keď sa chce, spochybniť sa dá všetko. Aj bez dôvodu.

Neviem, čo pán predseda LOZ ako aj ostatní predstavitelia združenia skrývajú. Ja som moje a ich platy nikdy neporovnávala, dávala som iba príklady. Myslím, si, že zdravotníci si zaslúžia adekvátne ohodnotenie. Hrajme však spolu férovú hru a nezavádzajte svojimi "lživými" argumentmi. Ja som pred LOZ, ako aj pred novinárov naozaj predstúpila korektne a na čo sa ma pýtajú, na to aj korektne pravdivo odpovedám. Tak koho je to "lživá hra"?"

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: