Komora nebude organizovať Deň so sestrami, nechce napätie

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek ustúpila od nápadu organizovať koncom mesiaca Deň so sestrami, v rámci ktorého chceli ukázať svoju prácu poslancom či ministrom. Dôvodom má byť to, že komore nejde o eskaláciu napätia, ale o vecné riešenie problémov. "Stále sme presvedčení, že ide o dobrú myšlienku," uvádza sa však v stanovisku komory s tým, že politici by tak lepšie pochopili prácu sestier.

Ako zdôraznila komora, pripravovaná aktivita sa nestretla s pochopením ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej. Tá skonštatovala, že nemocnica nie je zoo a nechodí sa do nej pozerať na pacientov ako na zvieratká. "Chceme zdôrazniť, že naším cieľom nebolo ohroziť bezpečnosť, ani ponížiť dôstojnosť pacientov. Neplánovali sme priamo zapojiť poslancov a ministrov do diagnostického a liečebného procesu, ani nijakým spôsobom znevážiť ich postavenie," píše sa v stanovisku.

Tým, že sa sestry "vzdajú" spomínanej akcie, chcú vytvoriť priestor na otvorené a férové rokovanie s ministerkou zdravotníctva. "Nepochopila síce zmysel našej akcie, no veríme, že sa stotožní s našimi požiadavkami, ktoré sú základom dlhodobého snaženia komory," skonštatovala komora s tým, že si cení ochotu ministerky sadnúť si s nimi za jeden rokovací stôl.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: