Čo vám chýba, keď...

Čo vám chýba, keď...
Zdroj: bigstockphoto.com

Príroda je prvý lekár, človek druhý.

Nezdravý životný štýl a zlé stravovacie návyky majú často na svedomí zníženie imunity a zdravotné ťažkosti. Žiaľ, väčšina ľudí tento poznatok podceňuje a až pri prvých problémoch sa začne o tento fakt zaujímať.

Zrejme sa však nenájde nikto, kto by spochybňoval význam vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ďalších látok pre ľudský organizmus. Výskumy odhaľujú čoraz viac oblastí ich pôsobenia v ľudskom tele a ich dôležitosť pre rovnováhu a zdravie každého jedinca. Niektoré z týchto látok sú súčasťou stravy, iné treba dopĺňať ako prevenciu a občas aj ako liečebný prostriedok. Vtedy zvyčajne nastupujú do hry potravinové doplnky a voľnopredajné lieky, na ktorých užívanie nabáda všadeprítomná reklama. Potravinové doplnky nie sú samospasiteľné. Ak ich budete užívať, neznamená to, že nebudete musieť nič zmeniť na svojom životnom štýle. Navyše nekontrolované a prehnané užívanie prípravkov môže byť pre organizmus aj nebezpečné.

Na stránkach knihy „Čo vám chýba, keď..“ z Vydavateľstva Príroda zistíte, aké vitamíny, minerály a stopové prvky potrebujete na zvládnutie choroby alebo zdravotného problému, alebo ako si môžete posilniť organizmus. Zrozumiteľne je v nej uvedených viac ako osemdesiat bežných chorôb či chronických ťažkostí.

Dozviete sa aj užitočné rady, ako v prípade konkrétnej choroby zostaviť jedálny lístok, čo radšej vôbec nejesť, prípadne aký potravinový doplnok užívať. Súčasťou knihy sú zaujímavé tipy na liečivé rastliny a ďalšie prírodné zdroje, ktoré vám pomôžu zlepšiť váš zdravotný stav a zvýšiť odolnosť organizmu proti chorobám.

Kniha bude vašim praktickým a užitočným radcom nielen v chorobe, ale aj v zdraví, lebo vychádza z myšlienky, že chorobám treba predovšetkým predchádzať a až potom ich liečiť. Zdravotný stav každého človeka úzko súvisí so spôsobom života, ktorý vedie. Autorka knihy, Jarmila Mandžuková, sa snažila túto problematiku podať ľudskou rečou, vrátane praktických a jednoduchých rád. Ukazuje možnosť prevencie a liečby najbežnejších chorôb prirodzenými a jednoduchými metódami, najmä úpravou jedálneho lístka. Uvidíte, že aj najobyčajnejšie potraviny môžu poskytnúť efektívnu pomoc pri najrôznejších ochoreniach, neduhoch a ťažkostiach.

V jednotlivých kapitolách knihy sa dozviete konkrétne údaje o potravinách s liečivým účinkom, ktoré môžu ovplyvniť vývoj vašej choroby, aj o vitamínoch mineráloch a ďalších látkach. V záverečnej časti knihy nájdete prehľad vitamínov, minerálov a stopových prvkov a ich najbohatšie potravinové zdroje, ktoré vám pomôžu pri zostavení jedálneho lístka.

Informácie v knihe „Čo vám chýba, keď..“ určite pomôžu k pevnejšiemu zdraviu, duševnej pohode a zlepšeniu kvality vášho života.

Knihu „Čo vám chýba, keď..“ kúpite vo všetkých dobrých kníhkupectvách, alebo na www.priroda.sk, obchod@priroda.sk prípadne 02/55 42 51 60.  

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: