Ústredná vojenská nemocnica zvažuje aj prepúšťanie zamestnancov

„Za necelé dva mesiace sme si už zmapovali reálnu ekonomickú situáciu tohto zdravotníckeho zariadenia. Dlh neustále narastá, preto sa ho budeme musieť snažiť zo všetkých síl znižovať. Musíme niečo robiť, aby sme dosiahli vyrovnanejšie financovanie a mesiac čo mesiac neprodukovali ďalšie straty,“ skonštatoval zástupca riaditeľa ÚVN Ladislav Slobodník.

Zároveň opakovane zdôraznil, že prepúšťanie zamestnancov zatiaľ iba zvažujú a rozhodnutie, či sa tak stane, padne už o pár dní. „Určite sa nedotkne lekárov. Naopak, niektoré oddelenia chceme ešte posilniť. Naším prvoradým poslaním je liečiť pacientov. Pri úvahách o znižovaní zamestnaneckého stavu sa preto orientujeme predovšetkým na podporné technicko-hospodárske činnosti a administratívu,“ spresnil Slobodník.

Redukcia počtu zamestnancov je podľa neho iba jedným z možných krokov. „Prihlásili sme sa k verejnému prísľubu riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne a znižujeme čakacie doby pri niektorých operáciách, aby sme tak získali mimo limitov nejaké prostriedky na ďalší chod. So zdravotnými poisťovňami vstupujeme do rokovaní o možnosti zvýšenia ceny hospitalizácie, pretože sme rovnako fakultná nemocnica ako iné,“ dodal zástupca riaditeľa ÚVN v Ružomberku.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: