Vláda podľa ZZP schválením projektu jednej poisťovne ignoruje pacienta

Schválením projektu unitárneho systému verejného zdravotného poistenia vláda SR podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) ignoruje pacienta. "Projekt zavedenia unitárneho systému aj po schválení vládou stále vykazuje nedostatky, ktoré mu vyčítali v pripomienkovom konaní dokonca i ostatné ministerstvá," uviedlo združenie vo svojom stanovisku.

ZZP aj napriek dnešnému schváleniu projektu zavedenia unitárneho systému žiada prehodnotenie pokračovania v tomto projekte, ako aj odbornú diskusiu. "Vláda schválila zámer, ktorý je namierený proti pacientovi, navyše, je v rozpore s pravidlami právneho štátu," uviedla prezidentka ZZP Katarína Kafková.

Združenie súkromných poisťovní tvrdí, že vláda dnešným rozhodnutím vyslala jasný signál o nerešpektovaní názoru približne 1,8 milióna občanov tejto krajiny. "Keďže k odbornej diskusii medzi vládou a odborníkmi zo sektora neprišlo, kabinet by mal prihliadať aspoň na názor vyjadrený 1,8 milióna obyvateľov poistených v súkromných zdravotných poisťovniach," tvrdí.

Podľa ZZP je viac ako jasné, že celý projekt je len snahou odkloniť pozornosť od skutočných problémov zdravotníctva. "Početná obec odborníkov sa zhoduje s naším názorom, že predložený projekt nerieši boľavé časti systému a neponúka žiadny prínos pre poistenca," uzatvorila Kafková.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: