Zranení po páde diaľničného mosta sú v stabilizovanom stave

Traja ťažko zranení, ktorých previezli do nemocníc po páde časti mosta diaľnice D1 vo výstavbe pri obciach Iliašovce a Kurimany, sú dnes v stabilizovanom stave. Potvrdila to dnes v Poprade po návšteve nemocníc ministerka zdravotníctva SR Zuzana Zvolenská. Jeden pacient leží vo vážnom, ale stabilizovanom stave v nemocnici v Prešove, ďalší dvaja sú v popradskej nemocnici.

Piatkové (2. novembra) nešťastie si celkovo vyžiadalo štyroch mŕtvych a 11 zranených. Ľahšie prípady sa aktuálne nachádzajú v nemocniciach v Levoči a Spišskej Novej Vsi.

Ministerka ocenila, že vďaka "výborne fungujúcim všetkým zložkám záchranného systému sa podarilo zachrániť veľa životov". "Prvá ambulancia dorazila na miesto desať minút po prevzatí výzvy, výborná bola aj koordinácia pri prevoze zranených," konštatovala. Poďakovala sa tak záchranárom aj lekárom.

Riaditeľ popradskej nemocnice Jozef Tekáč informoval, že v piatok operovali jedného ťažko zraneného pacienta a dnes druhého. "Obaja sú momentálne mimo ohrozenia života," konštatoval. Jeden zranený má poranenie hrudníka, dnes sa podrobil operácii zlomenej stehennej kosti. Druhý má vykĺbené rameno, zlomeniny predlaktia a predkolenia, ktoré sú už podľa riaditeľa operačne vyriešené. Má tiež poranenie hlavy, ktoré si nevyžaduje operačný zákrok.

K nešťastiu došlo v katastri obce Iliašovce, okres Spišská Nová Ves, po 14.00 h počas betonáže. Podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka bol príčinou pravdepodobne "kolaps oceľových skruží, ktoré podopierajú debnenie, kam sa lial betón".

Na mieste tragédie zahynuli dvaja robotníci. Ťažko zranených prepravovali letecky, jeden z nich svojim zraneniam počas transportu do Popradu podľahol, druhý v kritickom stave zomrel večer v košickej nemocnici.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: