korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

TSK kúpil do nemocnice v Považskej Bystrici nový mamograf za takmer 72.000 eur

Sedláček: „Podarilo sa tým vyriešiť dosť dlhý problém nekvalitného prístroja v tejto nemocnici. Nemocnica má dobrú zmluvu s poisťovňou, takže myslím si, že ten prístroj z ekonomickej stránky si na seba zarobí. Na druhej strane jeho najväčší význam je vo včasnej diagnostike nádorov prsníka. Keď je včasná diagnostika, včasný operačný zákrok, tak prežívanie pri tejto diagnóze je potom pomerne vysoké.“

Podľa predsedu TSK Pavla Sedláčka podpísala nemocnica výhodnú zmluvu s poisťovňami a preplatiť by mala poisťovňa výkony za všetky vyšetrené pacientky. Prístroj si tak na seba zarobí. "Jeho najväčší význam je však vo včasnej diagnostike nádorov prsníka. Ak je včasná diagnostika a včasný zákrok, je aj vysoké prežívanie pri tejto diagnóze," doplnil Sedláček.

Ako dodal, mamograf tak už je vo všetkých troch nemocniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK – v Považskej Bystrici, v Myjave i v Prievidzi. "Na Myjavu sme kupovali sonograf a pred časom i CT, v Prievidzi sme kúpili CT a momentálne sa pripravuje rekonštrukcia RTG oddelenia v NsP Prievidza," uzavrel Sedláček.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: