ŽSK uvoľnil svojim nemocniciam ďalšie financie na nákup novej techniky

"Žiaľ, platby od zdravotných poisťovní nepokrývajú náklady našich nemocníc. Nemôžu si tak dovoliť nakupovať nové prístroje, narastá ich technologický dlh, funkčné a morálne opotrebenie. Ak im chceme pomôcť, musíme potrebné prostriedky skladať z viacerých zdrojov," skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár.

Prevažná časť spomínanej sumy poputuje na Oravu, 10.000 eur použije na výmenu starého poruchového ventilátora na novorodeneckom oddelení dolnokubínska nemocnica. Približne toľko isto bude stáť nový konvektomat, ktorý nevyhnutne potrebuje oddelenie liečebnej výživy nemocnice v Trstenej. Celkom 41.000 eur pôjde do námestovskej polikliniky na nákup sonografického prístroja a digitalizáciu rádiodiagnostického oddelenia.

Po 10.000 eur získali aj nemocnice v Liptovskom Mikuláši a Čadci. Liptovská nemocnica bude môcť nahradiť novým presluhujúci opotrebovaný röntgenový žiarič. Kysucká nemocnica si zadováži koagulačný prístroj pre gynekologické oddelenie. Investície ŽSK do zlepšenia vybavenia svojich zdravotníckych zariadení dosahujú v tomto roku už takmer 680.000 eur.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: