korona.zzz.sk

Antigénové a PCR testy v tvojom okolí

Rezervuj si termín testovania

Dobrovoľníci zo SČK organizujú v Prievidzi sviečkový pochod

Kampaň Sviečkový pochod sa uskutoční 30. novembra pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS. Dobrovoľníci zo Slovenského Červeného kríža (SČK) budú v poobedňajších hodinách na Námestí slobody v Prievidzi rozdávať letáčiky, prezervatívy a z horiacich kahancov vytvoria symbol tohto podujatia - červenú stužku.

Ako vysvetlila riaditeľka Územného spolku SČK v Prievidzi Renáta Lukáčiová, zhruba 50 dobrovoľníkov zo stredných škôl sa prejde s kahancami okolo námestia. "Požiadali sme o spoluprácu aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva, takže na pochod príde pani doktorka, ktorá spolu s dobrovoľníkmi bude poskytovať odborné poradenstvo."

Lukáčiová upozornila, že sviečkový pochod sa uskutoční, pokiaľ budú vhodné poveternostné podmienky. "Jeho organizovanie môže ovplyvniť aj momentálna situácia v školách," doplnila Lukáčiová.

Kampaň Sviečkový pochod organizuje Mládež Slovenského Červeného kríža už po 16. raz pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS. Ten na 1. decembra vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia. Aktivity k Svetovému dňu boja proti AIDS realizuje Mládež SČK ako súčasť Národného programu prevencie HIV/AIDS na roky 2009-2012.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: