Situáciu v žilinskej nemocnici sa podarilo stabilizovať

Krízovú situácia v žilinskej fakultnej nemocnici sa podarilo zastabilizovať. Výpadok lekárov, ktorí krátko po 14.00 hod začali masovo vypovedať služby, sa podarilo podľa štátneho tajomníka rezortu zdravotníctva Viliama Čisláka vykryť.

"Služby sú zabezpečené. Pán riaditeľ (Štefan Volák) ich zabezpečil jednak z interných zdrojov, to znamená vlastní lekári a takisto služby zabezpečujú aj vojenskí lekári. Starostlivosť o pacientov v žilinskej nemocnici, ako aj v okolí, aj v kraji je v plnom rozsahu zabezpečená," povedal Čislák.

Podľa hovorkyne rezortu obrany Martiny Ballekovej, ministerstvo dosiaľ zabezpečilo pre nemocnicu požadovaný počet lekárov. "Dnes, zatiaľ žiadna ďalšia požiadavka neprišla. V prípade potreby sme však ochotní poslať ďalších lekárov," priblížila Balleková. Vzhľadom na to, že pohotovostné služby sa začínajú o 15.30 hod, ďalší vojenskí lekári by pravdepodobne nastúpili až v piatok (7.12.).

Podľa prvých informácií mala v nemocnici po 15.30 hod vzniknúť situácia, keď sa o pacientov nemal kto postarať. Krátko pred začatím pohotovostnej služby sa však podarilo personálny výpadok zabezpečiť, v dôsledku čoho sa nakoniec nemuseli ani prevážať pacienti.

O 16.00 hod sa začalo stretnutie Lekárskeho odborového združenia a riaditeľom nemocnice Štefanom Volákom, kde sa zástupcovia nemocnice a lekárov pokúsia dospieť k spoločnej dohode.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: