Vedenie nemocnice v Žiline začína opäť hľadať dohodu s odborármi

O stretnutie podľa nej požiadali vedenie samotní odborári, snaha vyriešiť situáciu je na oboch stranách. Na popoludnie je rovnako naplánované stretnutie vedenia nemocnice s primármi jednotlivých oddelení. „Počet pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice, býva v piatok nižší, momentálne situáciu mapujeme. Do okolitých nemocníc sme doteraz nepreviezli ani jedného pacienta. Veríme v dohodu,“ povedala Koporecová.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská zastavila v noci s okamžitou platnosťou v žilinskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) všetky plánované a odkladné operačné výkony až do odvolania. Informovala o tom na pôde nemocnice po predčasnom návrate z pracovnej cesty v Bruseli.

„Žilinská nemocnica v súčasnosti prestala plniť funkciu fakultnej a koncovej nemocnice, a preto aj prestáva byť koncovou nemocnicou. Ja si ctím právo na štrajk. Nie je však silnejšie ako právo na zdravie a právo na život. Sme zodpovední aj za pacientov v žilinskej nemocnici a nemôžeme si dovoliť čakať, ako sa ráno vyspí lekár zo žilinskej nemocnice a či sa rozhodne prísť do práce, alebo neprísť do práce,“ povedala Zvolenská.

Pozastavenie operácií bolo reakciou ministerky na hromadné výpovede žilinských lekárov z pohotovostných služieb. Vo štvrtok (6. 12.) podalo výpovede 134 z 228 lekárov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: