Rokovania FNsP v Žiline s odborármi pokračujú, lekári veria, že sa dohodnú

"Zhodnotili sme situáciu zo včera, pani ministerke zreferovali, na čom sme sa predbežne dohodli. Z našej strany to boli dve požiadavky – zrušenie príkazu riaditeľa z 24.10. a vzatie späť výpovedí 18 lekárom. Požiadavka riaditeľstva bola predložiť návrh na nové odmeňovanie lekárov, ktorý bude pre riaditeľstvo akceptovateľný a následne my v plnom rozsahu zabezpečíme pohotovostné služby," povedal Blaško.

Podľa ministerky Zvolenskej rokovania v žilinskej FNsP stále prebiehajú, po vzájomnej dohode budú informovať médiá až po ich skončení. "Vojaci v žilinskej nemocnici nenahrádzajú lekárov, ktorí dostali výpovede, ale zastupujú lekárov, ktorí o 15.30 h nenastúpili do služby. Sú to lekári, ktorí výpovede nedostali," reagovala ministerka na dnešné vyjadrenia šéfa slovenských lekárskych odborov Petra Visolajského.

Do Žiliny prišiel aj jeho predchodca a súčasný šéf Slovenskej lekárskej komory Marián Kollár. "Situáciu v Žiline vnímam ako veľmi vážnu. Slovenská lekárska komora má záujem stretnúť sa s pani ministerkou a situáciu riešiť," povedal Kollár s tým, že viac informácií poskytne až po skončení rokovania. To je momentálne prerušené, pokračovať budú o 16.00 hodine.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: