Nemocnica v Dunajskej Strede obnovuje prístrojový park z predaja nehnuteľností

Nemocnica s poliklinikou v Dunajskej Strede aj v ťažkej finančnej situácii, v ktorej sa nachádza slovenské zdravotníctvo, našla riešenie na financovanie obnovy prístrojového parku. TASR informoval riaditeľ zdravotníckeho zariadenia Zoltán Horváth.

"Po dohode s naším akcionárom, Trnavským samosprávnym krajom, sme pristúpili k predaju nehnuteľností. Mali sme jednu nevyužitú plochu, ktorú sme speňažili," objasnil Horváth s tým, že zo získaných prostriedkov financovala nemocnica rekonštrukciu jednej operačnej sály, v ktorej sa budú realizovať ortopedické výkony.

Podľa riaditeľa zrekonštruovaná ortopedická sála spĺňa európsky a svetový štandard. "Môžeme v nej realizovať všetky protetické, ortopedické výkony," konštatoval. Nedávno realizovali z predaja nehnuteľnosti aj nákup CT prístroja, ktorý na niekoľko rokov vyriešil diagnostikovanie onkologických pacientov. "Tento prístroj patrí do kategórie vyššieho štandardu. Záleží už len na zdravotných poisťovniach, na koľkých zazmluvnených výkonoch sa dohodneme," povedal Horváth s tým, že to isté platí aj v prípade ortodopického oddelenia.

"Novozakúpené prístroje neslúžia len obyvateľom mesta Dunajská Streda a Žitného ostrova, ale aj širšiemu regiónu," objasnil. Podľa ďalších Horváthových slov obnova prístrojového parku z predaja pozemkov už v ďalšom období nie je možná. "Vyzerá to tak, že sme vyčerpali všetky možnosti. Sústavne však prehodnocujeme naše nehnuteľnosti. Možnože by sme mohli ešte ponúknuť nejaké budovy na predaj," uzavrel.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: