V michalovskej nemocnici začalo fungovať nové e-learningové centrum

V priestoroch michalovskej Nemocnice s poliklinikou Š. Kukuru uviedli dnes do života nové e-learningové centrum. Jeho poslaním je vytvoriť vhodné podmienky na celoživotné vzdelávanie miestnych lekárov. Ide o projekt Slovenskej lekárskej komory (SLK), pre ktorý získala finančnú podporu z fondov Európskej únie.

Zuzana Gajdošiková, hovorkyňa spoločnosti Svet zdravia, pod ktorú spadá michalovská nemocnica, TASR informovala, že miestni lekári budú získavať poznatky z oblasti medicíny v priestoroch nového vzdelávacieho centra prostredníctvom výpočtovej techniky po prihlásení sa na portál www.i-med.sk.

"Slovensko má ako jediná krajina EÚ najväčší bezplatný e-learningový vzdelávací portál pre lekárov. Tento systém im umožňuje získavať okrem vedomostí aj kredity, ktoré musia zbierať všetci zdravotníci, aby mohli vykonávať svoju prax," vysvetlila Gajdošiková.

Na prípravu, ako aj realizáciu projektu e-learningových centier na Slovensku, získala príspevok z fondov EÚ SLK. "Na napĺňaní stránky www.i-med.sk pracujeme už niekoľko rokov. Nachádzajú sa na nej rôzne prednášky, citácie, preložené články či powerpointové prezentácie z lekárskych konferencií. Sú tam však aj testy, prostredníctvom ktorých sú následne pridávané lekárom kredity," informoval TASR zástupca košickej pobočky SLK Jozef Kolinovský.

Ako ďalej uviedol, v rámci spomínaného projektu vytvorí SLK v spolupráci s jednotlivými nemocnicami na Slovensku postupne 71 vzdelávacích centier. Projektový rozpočet financuje okrem vzdelávacieho portálu aj nákup výpočtovej techniky pre nemocničné študovne.

Nové e-learningové centrum je podľa slov riaditeľa michalovskej nemocnice Ľubomíra Rohoňa vhodným miestom pre nerušené štúdium zdravotníckeho personálu. "S pomocou darovaných počítačov sme vytvorili samostatné pracovisko, ktoré za krátky čas presťahujeme do priestorov v blízkosti nemocničnej knižnice. Lekárom je sprístupnené v pracovnom čase, ale aj v mimopracovnej dobe," ozrejmil riaditeľ.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: