Majonézové šaláty by sme mali pripravovať v deň konzumácie

Podľa skúseností medicínskych odborníkov sú Vianoce nielen časom pohody, ale aj častých návštev pohotovostí pre zvýšený výskyt infekčných hnačkových ochorení, žlčníkových záchvatov, kŕčovitých bolestí žalúdka a iných tráviacich problémov. "Dôvodom je zvyčajne nekontrolované hodovanie, kombinovanie často nekombinovateľných jedál, ale aj málo pohybu," konštatovala pre TASR hovorkyňa banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Mária Tolnayová.

Podľa vedúcej odboru epidemiológie RÚVZ Márie Avdičovej hrozí aj riziko prenosných ochorení. "Sú to najmä majonézové šaláty, ktoré by sme mali pripraviť až v deň konzumácie. Ak sa na ich prípravu použije majonéza vyrobená zo surových vajec, za 24 hodín môže dôjsť k premnoženiu baktérií a jedlo môže spôsobiť infekčnú hnačku. Opatrne treba postupovať aj pri pečení zákuskov a koláčov, kde sa napríklad používajú tepelne neupravené vajíčka - rovnako bielka ako žĺtka," upozornila Avdičová.

Čo sa týka kombinácie "tradičných" vianočných pokrmov, pozor by si mali dávať hlavne ľudia, ktorí majú žlčníkové kamene. Na prípravu štedrovečerného šalátu by mali použiť napríklad namiesto smotany nízkotučný biely jogurt či pred použitím mierne obvariť cibuľu. Ako Tolnayová podotkla, odborníci deklarujú, že nie sú proti zachovaniu tradičných vianočných jedál, netreba však zabúdať na disproporciu medzi príjmom a výdajom energie. Preto zdôrazňujú potrebu dostatočne energeticky náročného pohybu.

Ostražití by sme mali byť cez vianočné sviatky aj pri pití alkoholu. Ľudia by nemali prekročiť odporúčané dávky vhodné pre zdravie srdcovocievneho systému, a to pre mužov dvakrát dva dcl vína, najlepšie červeného, a pre ženy dvakrát jedno dcl vína.

Hovorkyňa vysvetlila, ako postupovať, ak sa u niekoho prejavia príznaky alimentárnej nákazy. Pri príznakoch ochorenia, ako sú hnačky či zvracanie, je potrebné ihneď začať s diétou a organizmus dostatočne zavodňovať neosladeným čajom. Keď tieto príznaky neprestanú, treba navštíviť lekára. Ten odporučí liečbu, prípadne sa len pokračuje v diéte. Väčšina týchto chorôb sa nelieči antibiotikami. Ľudský organizmus je vybavený tak, že vytesní mikroorganizmus, ktorý spôsobil ochorenie. V našej črevnej flóre sú aj iné mikroorganizmy, ktoré sú v nej prítomné práve pre dobré trávenie a boj so spomínanými mikroorganizmami.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: